11:57 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Välisuudised
lühendatud link
101 0 0

Soome president Sauli Niinistö kiitis heaks valitsuse tagasiastumispalve, mille peaminister Juha Sipilä esitas pärast selgumist, et valitsuse sotsiaal- ja tervishoiuteenuste reform praeguse parlamendikoosseisu ajal ei teostu.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Niinistö palus Sipilä valitsusel jätkata valitsuse kohustuste täitmist kuni 14. aprilli parlamendivalimisteni, vahendas Pealinn viitega BNS-le. Varem reedel selgus, et valitsuse sotsiaal- ja tervishoiuteenuste reformikava enne valimisi ei teostu, sest parlamendi põhiseaduskomisjon lõpetas maakondade ülesanded määravate eelnõude koostamise, ütlesid allikad ringhäälingule Yle.

Ratas osales koos Soome valitsusjuhiga Eesti-Soome jalgrattasõidul >>

Maakonnaseaduste muutmise pakett on seotud sotsiaal- ja tervishoiuteenuste reformiplaaniga. Kui esimene jääb katki, siis jääb katki ka teine.

Soome valitsuse hoonel oli tervitus Eestile
© Фото : Valtioneuvosto

Eesti ja Soome valitsus pidasid mullu kevadel Tallinnas ühisistungi, millega tähistati mõlema riigi 100 aasta juubelit. Istungil arutati Eesti ja Soome transpordiühendusi, kahe riigi digitaalset ja kultuurialast koostööd ning ühiseid huve Euroopa Liidus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. 

Hiina fond Touchstone Capital Partners investeerib Tallinn-Helsingi tunnelisse 15 miljardit eurot, selgus täna. Touchstone jääb arendusfirmas vähemusosanikuks ning enamusosalus püsib Soomes.

Juha Sipilä valitsus on Soome 74. valitsus

Peaminister Juha Sipilä juhitav valitsus astus ametisse 29. mail 2015. Valitsuse moodustasid Soome Keskerakond, Põlissoomlased ja Rahvuslik Koonderakond. Valitsuses on 14 ministrikohta, mis on 3 vähem kui eelnevas Alexander Stubbi valitsuses.

Valitsus moodustati pärast 2015. aasta Soome parlamendivalimisi, mis toimusid 19. aprillil 2015.

Eesti ja Soome valitsus peavad ühise juubeliistungi >>

Valimistel sai kõige enam hääli juurde Juha Sipilä juhitud Soome Keskerakond, kes 35 koha asemel said 49 kohta. Timo Soini juhitud Põlissoomlased kaotasid ühe koha, saades 38 kohta. Alexander Stubbi juhitud Koonderakond kaotas 7 kohta, saades 37 kohta. (Allikas: Vikipeedia).

Samal teemal

Soome valitsus toetab kellakeeramise-vastast rahvaalgatust
Eesti ja Soome valitsuse ühisistungi otsused
Valitsus toetab Eesti-Soome Kultuurifondi 700 000 euroga
Tagid:
sotsiaalne, tervis, Sauli Niinistö, Juha Sipilä, omavalitus, Soome

Peamised teemad