15:44 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
9110

Kremli veebilehel ilmus Vladimir Putini videopöördumine õnnitluste ja heade soovidega Venemaa naistele.

TALLINN, 8. märts - Sputnik. Rahvusvahelisel naistepäeval, 8. märtsil andis Venemaa president Vladimir Putin vene naistele üle oma pidupäevaõnnitlused. Venemaa riigipea soovis venelannadele õnne ja tervist.

"Õnnitlen teid rahvusvahelise naistepäeva puhul. Head pidupäeva, mida me kõik väga armastame," ütles Vladimir Putin Kremli veebilehele paigutatud videopöördumises.

© Ruptly
Mida soovis Putin Venemaa naistele

President meenutas, et sel kevadisel päeval tõttavad kõik mehed naistele oma imetlust ja austust avaldama ning tunnistama neile "kõige soojemaid tundeid, ütlema siiralt aitäh oma naistele, emadele, vanaemadele, õdedele, tütardele, kolleegidele."

"Raske oleks ajalugu, meie riigi saavutusi ette kujutada ilma võrratute vene naiste loova panuseta," märkis Putin. Venelannade poole pöördudes toonitas riigipea: "Me jääme alati teie ees võlglasteks."

Eestis oli naistepäev viimati riigipüha 1990. aastal >>

"See kehtib meist igaühe ja kogu riigi kohta tervikuna, kes on kohustatud veel paljugi ära tegema – ja esmajoones nende heaks, kes annavad kogu oma jõu selleks, et lapsi kasvatada," lisas riigipea.

Oma õnnitluse kokkuvõtteks tunnistas Venemaa president, et meespoolel ei õnnestu alati "olla teie väärilised". Samas lubas Venemaa juht, et "me püüdleme selle poole ja teeme kõik selleks, et naised tunneksid meie tugevat, usaldusväärset õlga, seda, et me hindame ja armastame teid alati, mitte ainult pühade puhul."

"Õnnitlen veel kord kõiki naisi 8. märtsi puhul. Soovin teile tervist ja õnne," lausus Venemaa president kokkuvõtteks.

On teada, et 8. märtsil tähistatakse rahvusvahelist naistepäeva ametlikult paljudes riikides. Venemaa Földeratsioonis on naistepäev riigipüha – kogu töötajaskond puhkab. Eestis on see tavaline tööpäev, tähelepanuväärne meeste järjekordadega lillelettide ees ja naiste õnnitlemisega Venemaa saatkonna poolt.

"Saatkonna meeste kollektiiv õnnitleb inimkonna kõige kaunimat poolt 8. märtsi rahvusvahelise naistepäeva puhul. Soovime, et jääksite alati naiselikeks, õitsvaiks, õnnelikeks ja hoolitsusega ümbritsetuks!" öeldakse saatkonna õnnesoovis Facebookis.

Samal teemal

Eesti Mee Päevad - Mesimagus naistepäev
Tallinn tähistab naistepäeva romantiliste kontsertide ja jalutuskäiguga
Putin õnnitles naisi naistepäeva puhul
Tagid:
õnnitlus, naistepäev, Venemaa, Vladimir Putin

Peamised teemad