22:07 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Relvastus (196)
28731

Telekanal "Zvezda" avaldas video visuaal-optiliste häirete tekitamise kompleksi "Filin" testimisest.

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Seade on ette nähtud relvade visuaal-optiliste ja optilis-elektrooniliste mõõtmis-, jälgimis- ja sihtimiskanalite summutamiseks öösel ja hämarikus, samuti laevade ja kaatrite vastu kasutatavatele lähivõitlusrelvade segamiseks. teatab Zvezda.

Esmalt lülitatakse laeval tööle midagi võimsa prožektori sarnast, misjärel see viiakse "segamisrežiimi", mis võib vaenlase pimestada, tekitada vaenlase sõduritel hallutsinatsioone ja viia nende varustuse rivist välja.

Kanali sõnul on süsteem juba paigaldatud mitmele Venemaa sõjalaevale.

Briti meedia "avastas" seadme Vene fregatil "Admiral Gorškov", kui ta juhtis Põhjamere laevastiku eesotsas Briti õhujõudude Sotimaal asuvale Lossimuti baasile lähenes. 

Balti laevastiku korvett
© Sputnik / Александр Подгорчук

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, põhineb jaama toime valguskiirguse heleduse moduleerimisel. Optiliste närvide ergastamine madalasageduslike võnkumiste abil põhjustab nägemisorganite ajutisi ja mööduvaid häireid.

Roselektronika esindajate sõnul märkisid "Filini" mõju katsetanud vabatahtlikud, et kompleksi paigutamisel kuni kahe kilomeetri kaugusele laskuri positsioonist on seadme poolt kaitstavate sihtmärkide pihta täpselt tulistamine võimatu.

Samal ajal tundis iga viies vabatahtlik seadme hallutsinogeenset toimet ja umbes pooled märkasid raskusi orienteerumisel, tundsid iiveldust ja peapööritust.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Telekanal nimetas "Tsirkonite" võimalikud USA sihtmärgid Venemaad ähvardava ohu korral
Tagid:
optiline, katsetused, relv, relvad

Peamised teemad