14:34 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
10811

USA kongressi esindajatekoda võttis teisipäeval vastu neli Venemaaga seotud seadust, nõudes vastutust korruptsiooni, inimõigusrikkumiste ja agressiooni eest.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Seadused nõuavad vastutust Vene opositsiooniliidri Boris Nemtsovi tapmise eest, keelavad tunnustamast Venemaa suveräänsust Krimmi üle, kutsuvad uurima Vene presidendi Vladimir Putini rahaasju ja taotlevad hinnangut Venemaa mõjukampaaniatele, edastab ERR.

Senaator Graham hirmutab Venemaad "sanktsioonidepõrguga" ilmaasjata >>

Kõik neli seadust võeti demokraatide kontrolli all olevas esindajatekojas vastu vabariiklaste suure toetusega. Venemaa agressioonile vastuastumine on kiiresti muutunud uue esindajatekoja tähtsaks välispoliitiliseks prioriteediks.

Kriitikute sõnul ei tegutse president Donald Trumpi administratsioon piisavalt, seismaks vastu Venemaa agressioonile ning sestap on kongress kohustatud asjasse sekkuma.

Sputnik Eesti teatas varem, et USA luureagentuurid süüdistasid Venemaad ka sekkumises USA 2016. aasta presidendivalimistesse, samuti sidemetes Donald Trumpiga. Siiani pole keegi mingeid tõendeid esitanud.

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas süüdistusi "absoluutselt alusetuteks". Välisminister Sergei Lavrov on korduvalt rõhutanud, et "sekkumist" kinnitavaid fakti pole.

Jõulusekkumine Valges Majas: mida RT Trumpile kinkis >>

Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti RIA Noovsti kolumnisti. 

Samal teemal

USA uued Venemaa-vastased sanktsioonid on jõustunud
Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud - petturid kinnitavad
USA Senat kiitis heaks uued Venemaa-vastased sanktsioonid

Peamised teemad