23:39 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1171
  • RUB71.7625
Stars and stripes koos dollariga

Rahaküsimus: USA sulgeb oma Tallinna immigratsioonibüroo

© Sputnik / Аллан Хантсом
Välisuudised
lühendatud link
6810

Rahaliste vahendite "optimeerimiseks" kavatseb USA sisserände- ja kodakondsusamet sulgeda kõik oma kontorid 21 riigis, sealhulgas Eestis, Venemaal, Lätis, Leedus ja Ukrainas.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Alates märtsikuu lõpust tuleb Eesti elanikel Ameerika Ühendriikides pereviisadega seotud küsimuste lahendamiseks, USA kodakondsuse saamiseks või lapsendamise küsimustes sõita Kreekasse. 

Miks USA valitus ütles aidaa!
© Fotolia / Pozdeevvs

Kreekas on kõik olemas

USA Immigratsiooni- ja kodakondsusteenistus, sulgeb The Washington Posti sõnul, USA välisministeeriumi nõusolekul oma kontorid juba lähikuudel, "püüdes osakonna ammendavaid ressursse võimalikult tõhusalt kasutada."

Ametkonna töötajate koguarv on umbes 240 inimest, kes töötavad nii USAs kui ka teistes riikides.

"Usun, et sel viisil kasutame oma rahalisi vahendeid edukamalt järjekordade probleemi lahendamiseks Ameerika Ühendriikide sees ja haldame paremini Riigidepartemangu ressursse kohapeal," ütles teenistuse direktor Lee Francis Cissna oma ringkirjas, olles eelnevalt hoiatanud, et otsuse rakendamine toob kaasa "komplikatsioone ja segadust" osakonna töötajate hulgas.

Majanduslik põrgu: demokraadid jätsid sajad tuhanded ameeriklased toiduta >>

Alates märtsi lõpust hakkab Ateenas asuv USA immigratsiooni- ja kodakondsusbüroo tegelema Eesti, Venemaa, Läti, Leedu, Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Kasahstani, Kõrgõzstani, Moldova, Tadžikistani, Türkmenistani, Ukraina ja Usbekistani sisserändega seotud küsimustega.

Rahaprobleemid ei ole esmakordsed.

Viimasel ajal on USA valitsusasutused sunnitud üha sagedamini "püksirihma pingutama" nende tegevuse rahastamise vähendamise tõttu. 

Sputnik Eesti juba kirjutas, kuidas 2018. aasta detsembri lõpus Ameerika valitsuse rahastamise katkestamine muutis USA diplomaatiliste esinduste töö raskeks kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis.

Tookord teatas USA saatkond Tallinnas, et Ameerika Ühendriikides, samuti USA saatkondades ja konsulaatides jätkub kavandatud passide ja viisade väljaandmine ka rahastamise puudumise ajal, "kui olukord seda vähegi võimaldab."

"Me ei uuenda oma lehekülge (ametlikku veebisaiti - toimetaja) kuni toimingute täieliku taastumiseni, välja arvatud julgeolekuga seotud kiireloomulise teabe avaldamine," oli Ameerika diplomaatide sõnumis kirjas.

Vaatamata Trumpi teravatele avaldustele MDA rahastamine ei suurene >>

Saatkonna rahastamist jätkati alles 2019. aasta alguses, kui USA Kongress, mida kontrollib Donald Trumpile vastu seisev Demokraatlik Partei, andis uuele eelarvele oma "heakskiidu".

Samal teemal

Trump kuulutab müüriraha saamiseks välja eriolukorra
USA valitsus on osaliselt töö peatanud
Tagid:
konsulaat, rahastamine, Välisministeerium, Riigidepartemang, USA

Peamised teemad