21:27 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
91 0 0

Briti parlamendi läbikukkunud hääletus Ühendkuningriigi "pehme" väljumise üle ELst on selle nädala "kuumim" eurouudis. See ei ole siiski viimane selleteemaline hääletus, on Venemaa politoloog Juri Svetov kindel.

TALLINN, 14. märts - Sputnik. 12. märtsi õhtul esitas Briti peaminister Theresa May parlamendile hääletamiseks küsimuse riigi "pehmest" väljumisest Euroopa Liidust.

Tema sõnul on pakutud Brexit'i versioon parim võimalik. Hääletuse tulemusena oli May ettepaneku poolt 342, vastu 391 saadikut.

Briti parlament lükkas brexiti leppe taas tagasi >>

Vene poliitoloog ja ajakirjanik Juri Svetov kommenteeris Briti parlamendi otsust raadiole Sputnik järgmiselt: "Briti parlamendil seisab selles küsimuses ees veel vähemalt kaks hääletusvooru - kas parlamendi liikmed nõustuvad riigi lahkumisega Euroopa Liidust ilma kokkuleppeta, ja kas pooldatakse Brexiti edasilükkamist."

Юрий Светов
© Foto : из личного архива
Vene poliitoloog ja ajakirjanik Juri Svetov

Tema sõnul on nende hääletuste tulemustega seotud nii peaminister May kui ka nende poliitikute saatus, kes Brexiti referendumi tulemuste boikoteerimisele panustasid.

Samuti on oluline, et käesoleva aasta maikuus toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, milles Ühendkuningriigi osalemine on juba tühistatud.

Svetov tuletas meelde, et parlamendi negatiivseid hääletustulemusi mõjutas oluliselt ka valitsus, mis võimaldades Brexiti nõudmistest taganeda.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Ühendkuningriigi peaminister Theresa May pidas enne parlamendihääletust kõnelusi Euroopa Komisjoni juhi Jean-Claude Junckeriga. Pooled leppisid kokku Brexiti leppe muudatustes.

12. märtsil parlamendi alamkojas toimunud hääletuse tulemused näitasid, et May ja Junckeri konsensus ebaõnnestus.

Brexiti elav logo: Theresa May peab veel veidi kannatama >>

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
parlament, poliitika, majandus, Suurbritannia, Brexit, politoloog

Peamised teemad