20:08 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
9910

Europarlamendi suuruselt teise - Euroopa sotsialistide - fraktsiooni juht Udo Bullmann "tabas" Euroopa parlamendi presidendi Antonio Tajani fašismile kaasatundmiselt.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Kolmapäeval ütles Tajani intervjuus Itaalia Radio24-le, et Itaalia diktaator Benito Mussolini "tegi ka häid asju," vahendab RIA Novosti.

"Ma ei ole fašist ja ma pole kunagi fašist olnud, kuid ausalt öeldes ehitas ta (Mussolini) teed, sillad, hooned, spordirajatised ... http://www.radio24.ilsole24ore.com/ Kui langetate ajaloolist kohtuotsust, peate olema objektiivsed," ütles president.

Ta esindab ELi juhtivat poliitilist perekonda - Euroopa Rahvaparteid, millel on Euroopa Parlamendis suurim fraktsioon.

Bullmani sõnul on Tajani väide "uskumatu". "Kuidas saab Euroopa Parlamendi esimees fašismi (kriminaalset) olemust mitte ära tunda?" kirjutas ta Twitteris. https://twitter.com/udobullmann

Vastuseks kirjutas Tajani, et "hoopis need, kes tema sõnadega manipuleerivad, peaksid häbenema. Ma olen alati olnud veendunud antifašist ja ei luba vastupidise oletamist," rõhutas Euroopa Parlamendi juht. 

Pariisis kohtusid Euroopa kaitsevalmiduse algatusega liitunud riikide kaitseministrid >>

Sputnik Eesti juba kirjutas, et 3. mail 2018. aastal ütles Antonio Tajani, et peab pikemas perspektiivis vajalikuks "Euroopa Liidu ühise armee loomist".

Tema arvates võimaldab see EL raha säästa ja rahvusvahelisel areenil aktiivsemaks muutuda.

Tajani selgitas, et ühine välispoliitika ei ole võimalik ilma ühise kaitsestrateegiata. Ta lisas, et hetkel on EL-s 28 armeed, mis "teevad enam-vähem sama asja".

Samal ajal aitaks koostöö suurendamine selles valdkonnas märkimisväärselt raha säästa ja olla "rahvusvahelisel areenil aktiivsem ning tugevam," on Euroopa Parlamendi liider veendunud.

Samal teemal

Viimane korin: Euroopa Parlament "sülitas" Venemaa peale
Tagid:
sotsiaaldemokraadid, fašism, Benito Mussolini, fraktsioon, Euroopa Parlament

Peamised teemad