16:45 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
15401

Kertši väina ületava silla raudteeosa ehitajad on teatanud edusammudest – "ekvaator" on ületatud. Raudteeliikluse algus on kavandatud 2019. aasta detsembriks.

TALLINN, 15. märts - Sputnik. Ehitajad on raudteerööpad maha pannud juba poole Krimmi silla raudteeosal ja ületanud Tuzla saarel asuva "ekvaatori". Sellest teatas teabekeskus "Krõmski most" (e.k. – "Krimmi sild").

14. märtsi hommiku seisuga on Kertši väina ületaval 38 kilomeetri pikkuse silla kahesuunalisel raudteeosal paigaldatud rööpad 19 kilomeetril. Rööpapaigaldajad panevad maha 25-meetrised rööbastee lülid, mille ühendamisega moodustuvad 440 meetri pikkused teelõigud. Nende vahele paigaldatakse spetsiaalsed ühenduslülid, mis kompenseerivad termilisi pingeid.

Krimmi sillale paigaldati esimesed rööpad >>

"Nad lasevad terasest rööbastel "vabalt hingata", kui õhutemperatuur tõuseb või langeb," ütles raudtee rööpapaigelduse alltöövõtja esindaja Jevgeni Tšibõšev.

Silla tähtsamas, kahe kaarega osas, on käimas arhitektuurse valgustuse paigaldamine. Pärast raudteeliikluse käivitamist kavatsetakse silla laevatatav osa värvida Venemaa lipu värvidesse.

© Sputnik / Alexey Malgavko
Krimmi silla ehitamine

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Krimmi silla ehitamine algas Krasnodari krai territooriumilt 2014. aastal pärast Krimmi Vabariigi liitmist Venemaa Föderatsiooniga. Paljud poliitikud ja "autoriteetsed" eksperdid Kiievis ennustasid projekti läbikukkumist, Ukraina meedia avaldas hulgaliselt libateateid probleemidest, mis olevat sillaehitajaid väidetavalt tabanud.

Krimmi sild avati veoautodele >>

Mõned Ukraina valitsusemeelsed propagandistid väitsid, et mingit silda ei ehitata. Arvukaid fotosid ja videoid silla ehitusest nimetasid nad "võltsinguteks". Vastuseks Kiievi unistajatele sai silla avamine autode liikluseks 15. mail 2018. Avamistseremoonial osales Venemaa president Vladimir Putin, kes ületas silla veoauto KamAZ roolis.

© Sputnik
Venemaa president Vladimir Putin veoauto KamAZ roolis

Sellest ajast möödunud kümne kuu jooksul on silla ületanud 4,5 miljonit sõidukit, sealhulgas üle 260 tuhande veoauto ja üle 50 tuhande reisibussi.

Krimmi silla esimesed rööpad paigaldasid ehitajad eelmise aasta juuli lõpus. Raudteeliikluse algus on kavandatud 2019. aasta detsembriks. Pärast rajatise kasutuselevõttu saavad kaubarongid sõita üle silla maksimaalse kiirusega 80 kilomeetrit ja reisirongid - 120 kilomeetrit tunnis.

"Moskva põlema pista": Ukraina minister kukkus unistama >>

Sild on ette nähtud kuni 7100 tonni kaaluvate rongide liikluseks. Krimmi silla läbilaskevõimeks on kuni 47 rongipaari päevas. Kertši väina ületav sild on Venemaa pikim, selle pikkus on 19 kilomeetrit.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimmi sild avati veoautodele
Krimmi sild püstitas uusi rekordeid
Krimmi sild langeb ukrainlastele kaela - see on sulatõde
Raadas ähvardati Krimmi sild hävitada
Ülemraadas kuulutati Krimmi sild Ukrainale kuuluvaks
Tagid:
Venemaa, raudtee, Krimmi sild, Krimm

Peamised teemad