13:22 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
President Putin 8. märtsil 2019.a. naistepäevaõnnitlust edastamas

"Avalik Putin" – ameeriklased otustasid Venemaa presidenti lähemalt tundma õppida

© Sputnik / Алексей Дружинин
Välisuudised
lühendatud link
Maria Baljabina
10410

Ameerika Ühendriikide ametnikud otsustasid välja selgitada, milline on Venemaa presidendi materiaalne olukord. Tema tuludeklaratsiooni avalikult kättesaadavast teabest üles leida on nende jaoks liiga keeruline, seetõttu võtab selle käsile luureteenistus.

Maria Baljabina, raadio Sputnik

USA-s kehtestatud seadusi tuleb täita kõigis riikides, arvatakse miskipärast Washingtonis. Esialgu olid USA ametnikud üllatunud, et Venemaa ameeriklaste sanktsioonidest kinni ei pea. Seejärel aga otsustati omaenese seadustega "Venemaa korruptsiooniga" võitlema asuda.

Kongresmenid kiitsid heaks dokumendi naljaka nimetusega "Vladimir Putini avatusest".

Kuulge, te olete näinud teda kalastamas, suusatamas, uisutamas... isegi karu seljas, ülakeha paljas, kimonos, lillesülemitega, mida ta küllasõitnud naistele kinkis. Kui palju avalikum saab veel olla?

Selgus, et sellest ei piisa – tuleb ronida Venemaa riigipea rahakotti ja tema rahaline seisund välja selgitada. Suurepärane, et luure saab tööd, saab luua erikomisjoni, ehitada selle jaoks omaette hoone, nõutada tõsiseltvõetava eelarve.

Saksa poliitik oli Putiniga päri: kõik Ukraina presidendid on sulid >>

Oleks ju liiga lihtne ja ebahuvitav vaadata Vladimir Putini tuludeklaratsiooni, mis ilmub igal aastal avalikult kättesaadavana. Kõik peale ameeriklaste luure teavad, et tal on olemas maatükk, garaaž, Niva ja järelhaagis. 

Muuseas, üks teine heakskiidetud seaduseelnõu kinnitab, et tuludeklaratsiooni otsing internetis on liiga keeruline. Luurele tehti ülesandeks välja selgitada "Venemaa juhtkonna kavatsused".

Eks nüüd ole arusaadav, miks asjad USA-s nii raskelt kulgevad. Venemaa juhtkond räägib kõigil tasanditel igal võimalikul juhul oma kavatsustest ja määratleb oma seisukoha, selgitab, toob näiteid, toob esile analooge. Aga USA-s seda ei mõisteta – ja seejärel hakatakse välja selgitama.

USA: uskusime siiralt, et võitsime külma sõja ja Venemaa >>

Tore muidugi, et nad siiski otsustasid üritada oponendist aru saada. Ent mispärast teha sellest terve sündmus, anda luurele eriülesanne? Pigem lülitage teler sisse, lööge lahti oma ajalehed – teil ei saa ju ükski uudistevoog läbi ilma Putinita – ja lihtsalt kuulake ja lugege tähelepanelikult, mida ta räägib. Hoiate niihästi raha kokku kui ka vahest lähevad siis asjatoimetused ladusamalt.

Samal teemal

Rööbaste paigaldamine Krimmi sillal ületas "ekvaatori" – millal avatakse rongiliiklus
USA ärkas: oleme nõus Venemaaga INF leppe üle läbi rääkima
Tagid:
tuludeklaratsioon, president, Venemaa, USA

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlust blokiväliste riikide luureteenistustega.

  25
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  48
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  62