15:33 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
98 0 0

Krimmi elanikud meenutasid president Porošenkole, et nad said venemaalasteks pärast üleriigilist rahvahääletust ning sotsiaalvõrgustike kasutajad lisasid, et Krimm on juba ammu tagastatud ja rohkem pole selle pärast põhjust muretseda.

TALLINN, 18. märts — Sputnik.  Krimmi otsus Venemaaga taasühineda on poolsaare elanike tahteväljendus - on võimatu sundida inimesi tagasi sinna, kus nad elada ei taha, vahendab RIA Novosti.

Seda teatas Sergei Kudrin, Krimmi Vabariigi alalise esindaja esimene asetäitja Venemaa presidendi juures, kommenteerides Ukraina president Petro Porošenko avaldust, kes lubas poolsaare "tagastada".

"Kuidas küll härra Porošenko või teised välismaised poliitikud kogu elanikkonna tagasi Ukrainasse mõtlevad tuua, seda ma ei mõista, ka krimmi elanikele on arusaamatu, kuidas saab neid sunniviisiliselt tagasi tuua sinna, kus inimesed elada ei taha," lausus ta.

Kudrin meenutas, et Krimmi otsus liituda ehk taasühendada Venemaaga oli tingitud poolsaare elanike absoluutse enamuse tahteavaldusest: "Rohkem kui 90% poolsaare rahvast on naasnud sinna, kus nad ammu elada soovisid."

Sputnik Eesti pressikeskuses tähistatakse Venemaa Krimmi viiendat aastapäeva >>

Varem lubas Ukraina president Petro Porošenko teha kõik võimaliku Krimmi tagasipöördumiseks "kohe pärast presidendivalimisi" ja "ilma läbirääkimiste ja kokkulepeteta."

Sotsiaalvõrgustikes naerdi Porošenko avaldus välja. Internetikasutajad märkisid, et 31. märtsi presidendivalimiste eelõhtul on Porošenko valmis igasuguseid lubadusi jagama.

Paljud meenutasid ka, et Krimm juba "tagastati" 2014. aasta märtsis. "Oled oma lubadustega hiljaks jäänud. Krimm tagastati lausa viis aasta eest," kirjutati kasutajanime Ilja Mudrõi alt.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, sai Krimm osaks Venemaa Föderatsioonist pärast 16. märtsil 2014 peetud referendumit.

97% Krimmi Vabariigi valijatest ja 96% Sevastoopoli elanikest hääletasid Venemaaga taasühinemise poolt.

Politoloog: Krimmil õnnestus lääneriikide infoblokaad läbi murda >>

Krimmi Vabariigi ja Sevastoopoli Venemaaga ühinemise ametlike dokumentide allkirjastamine toimus Moskvas kaks päeva hiljem, 18. märtsil.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Rööbaste paigaldamine Krimmi sillal ületas "ekvaatori" – millal avatakse rongiliiklus
Keelustada Krimmi tunnustamine – see on USA siseasi
Tagid:
Porošenko, Ukraina, Venemaa, rahvahääletus, referendum, Krimm

Peamised teemad