09:44 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
9510

Egiptus ostab kümneid Vene hävituslennukeid Su-35, teatas ajakirjandus, lisades, et viimastel aastatel on Kairost saanud üks suuremaid Vene relvade ja sõjaväetehnika ostjaid.

Juri Zverjev - raadio Sputnik

Venemaa sõlmis Egiptusega mitmekümne multifunktsionaalse raskehävitaja Su-35 tarnelepingu, teatas ajaleht Kommersant, viidates kaitsetööstusettevõtte kõrgematele juhtidele.

Hävitaja Su-35
© Sputnik / Виталий Аньков

Väljaande kohaselt räägime me "rohkem kui kahekümne masina" suurusest partiist ja nende relvastusest 2 miljardi dollari väärtuses. Leping kinnitab Egiptuse kui ühe suurima Venemaa relvade ostja staatuse.

Nagu märkisid "Kommersandi" vestluspartnerid, võivad tarned alata juba 2020-2021.aastatel. Nende sõnul tagab leping masina tootja, Amuuri-äärse Komsomolski tehase tootmisvõimsused tööga pikemaks ajaks.

Raadio Sputniku sõjaline ekspert, Immanuel Kanti nimelise Balti Föderaalse Ülikooli osakonnajuhataja Juri Zverjev kommenteeris olukorda, märkides, et viimastel aastatel on Egiptus olnud üks suurimaid Vene relvade ja lahingutehnika ostjaid.

"See on tavaline ümberrelvastumine, vabanemine vanadest lennukitest, mis on Egiptuses hetkel kasutusel. Olen enam kui kindel, et Egiptus ei kavatse oma naabreid rünnata. Tegu on armee relvastuse tavapärase uuendamisega. Venemaal on head lennukid, oma klassis peetakse neid maailma parimateks."

"Meie moderniseeritud hävitajaid MiG-29M/M2 Egiptus juba ostis, sõlmitud on leping ka lahingukopterite Ka-52 tarneks.

Nüüdseks uuendatakse sõjalised kontaktid, mis meil Egiptusega Nõukogude ajal olid. Need katkesid mõneks ajaks – pärast seda, kui Egiptus poliitiliselt Ameerika Ühendriikide poole pöördus ja USA relvi ostma hakkas. Venemaa naaseb nüüd oma endisele turule," ütles Juri Zverjev.

24 Su-35 hävitaja tarneleping Pekingiga allkirjastati 2015. aastal ja tarnetähtaeg on 2019. aasta, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Вильф

Nagu Sputnik Eesti National Interesti kommenteerides juba kirjutas, on Su-35 relvastatud iseseisvalt radarjuhitavate K-77M rakettidega, mille deklareeritud laskekaugus on üle 190 kilomeetri. Lähidistantsil kasutatakse infrapunasihitamisega rakette R-74, mida piloot saab juhtida kiivril oleva optilise sihiku abil. Lisaks on Su-35 arsenalis keskmaaraketid R-27 ja P-37 ja kaugmaaraketid, mis on ettenähtud kaugtuvastusradarite ja tankurlennukite hävitamiseks elektronvõitlusvahendite kasutamise tingimustes.

Peamiseks relvaks varglennukite vastu peaks Su-35-l olema elektrooniliselt skaneeriv passiivne võreantenniga radar "Irbis-E", samuti kiudoptiline lokatsioonisüsteem ОЛС-35, mis sisaldab kuni 80 kilomeetrit kaugusel asuvat sihtmärki jälgida suutvat soojusseireseadet.

NI arvates võimaldavad kõik need tegurid väita, et Su-35 ületab kõik lääne neljanda põlvkonna analoogid, sealhulgas Ameerika F-15 ja Euroopa Eurofighter ja Rafale. Küll aga jäävat ta ameeriklaste väitel mõnevõrra alla F-35 tuvastusvõime kaugusele, kuid on viimasest 3,5 korda odavam.

Samal teemal

National Interest hindas Su-35 võiduväljavaateid Ameerika varghävitajate vastu
Tagid:
Su-35, relvastus, Venemaa, Egiptus

Peamised teemad