22:10 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
89 0 0

USA presidendi Donald Trumpi vanim poeg noomis teisipäeval Theresa Mayd tema "piinliku" Brexiti taktika pärast - vastupidiselt "isa" soovitusele pikendas peaminister tarbetult Euroopa Liidust väljumise protsessi.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Euroskeptilise Daily Telegraphi arvamusloos kritiseeris Donald Trump noorem Briti valitsusjuhi plaani Brexit edasi lükata, mis väidetavalt andvat märku, et Ühendkuningriigis on demokraatia sisuliselt surnud, vahendas Pealinn BNS-i.

"Proua May eiras minu isa soovitust ning protsess, mis pidanuks aega võtma mõned lühikesed kuud, on muutunud aastatepikkuseks patiseisuks, jättes Briti rahva määramatusse," kirjutas Trump.

"Nüüd on pea kogu aeg ära kasutatud ja pea kõik on kaotatud -- just nõnda nagu Euroopa eliit lootis."

Nädal varem võttis Brexiti teemal sõna ka USA president ise, öeldes, et May ei kuulanud tema nõuandeid, kuidas tuleb läbi rääkida. Ühtlasi väljendas president Trump oma üllatust selle üle, "kui halvasti on kõik läinud".

Suurbritannia pidi Euroopa Liidust lahkuma 29. märtsil, ent vaevleb praegu pikaleveninud poliitilises kriisis, mõeldes, mida selle osas ette võtta.

Briti parlament lükkas brexiti leppe taas tagasi >>

Peaminister taotleb neljapäeval algaval Euroopa Ülemkogul ilmselt Brexiti edasilükkamist, olles mullu ühendusega kokkulepitud lahkumisleppe hääletuse parlamendis kaks korda kaotanud.

Trump noorem nimetas May samme oma Telegraphi artiklis rahva tahte eiramiseks.

"2016. aastast saadik on Theresa May lubanud enam kui 50 erineval korral, et Suurbritannia lahkub EL-ist 29. märtsil 2019," tõdes Trump. "Ta peab seda lubadust järgima."

Presidendi poja sõnul on see teema ameeriklastele tähtis, sest "Brexit on näide sellest, kuidas eliit üritab alla suruda rahva tahet, kui talle selleks vähegi võimalus antakse".

Politoloog seletas, mitu korda peab parlament veel Brexitit arutama >>

Trump noorem kutsus nii Ühendkuningriigi kui USA rahvast jääma 2016. aasta rahvahääletusel tehtud otsustele kindlaks ning seisma enda eest ning globaalsele eliidile vastu astuma.

Samal teemal

Kas Ühendkuningriik suudab teiseks Singapuriks tõusta
Tagid:
rahvas, Theresa May, Trump, Brexit

Peamised teemad