08:29 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
71 0 0

Briti peaminister Theresa May teatas kolmapäeval, et London on palunud Euroopa Liidu liidritel Brexit 30. juunini edasi lükata.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. May ütles alamkojas, et on kirjutanud Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile ja "teavitanud teda, et Ühendkuningriik taotleb artikkel 50 perioodi pikendamist 30. juunini", vahendas ERR.

Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй
© AFP 2019 / MATT DUNHAM
Briti peaminister Theresa May

"Ma ei taha pikka edasilükkamist," lausus peaminister, hoiatades, et pikem edasilükkamine tähendaks, et Suurbritannia peab korraldama mai lõpus sarnaselt ülejäänud 27 EL-i liikmesriigile Euroopa Parlamendi valimised.

Politoloog seletas, mitu korda peab parlament veel Brexitit arutama >>

"Mõte, et selle riigi inimestel tuleks kolm aastat pärast EL-ist lahkumise poolt hääletamist paluda valida uusi eurosaadikuid, on ma usun, vastuvõetamatu," ütles May. "Peaministrina ei ole ma valmis lükkama Brexitit kaugemale 30. juunist," sõnas valitsusjuht.

12. märtsi õhtul esitas Briti peaminister Theresa May parlamendile hääletamiseks küsimuse riigi "pehmest" väljumisest Euroopa Liidust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

May sõnul oli pakutud Brexit'i versioon parim võimalik. Hääletuse tulemusena oli May ettepaneku poolt 342, vastu 391 saadikut.

Briti parlamendi läbikukkunud hääletus Ühendkuningriigi "pehme" väljumise üle ELst on möödnud nädala "kuumim" eurouudis. See ei ole siiski viimane selleteemaline hääletus, on Venemaa politoloog Juri Svetov kindel, vahendas uudisteporaal Sputnik Eesti.

Brexiti elav logo: Theresa May peab veel veidi kannatama >>

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
Theresa May, EL, poliitika, Brexit, Suurbritannia

Peamised teemad