21:21 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Välisuudised
lühendatud link
14911

Kaks Ameerika 55-aasta vanust pommituslennukit B-52H harjutasid kätt Venemaa Balti laevastiku pommitamisel.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Ameerika pommitajate ilmumine Venemaa piiridele tekitab täiendavat pinget, vahendab RIA Novosti presidendi pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnu.

"Sõjalis-taktikalisest vaatenurgast võivad olukorda kommenteerida vaid meie sõjaväelased, olen kindel, et nad seda ka teevad. Kuid üldiselt piirdun ma tõenäoliselt ainult asjaoluga, et Ameerika Ühendriikide sellised meetmed ei too kaasa julgeoleku ja stabiilsuse õhkkonna tugevdamist piirkonnas, mis asub Vene Föderatsiooni piiride vahetus läheduses, "ütles Peskov.

Ta väljendas Washingtoni niisuguse käitumise üle kahetsust.

Täna avaldas Kaitseministeerium video Ameerika strateegilise pommitaja B-52 eskortimisest Läänemere kohal hävituslennukite Su-27 poolt.

Lennuliikluse seiretalituse kohaselt imiteeris Boeing Venemaa laevastiku pommitamist.

Sarnane juhtum toimus esmaspäeval, kus Boeing B-52H Stratofortress simuleeris samuti Balti laevastiku baasi ründamist, lähenedes Peterburile 191 kilomeetri kaugusele.

Lennuväe toomine Euroopasse

Viimase nädala jooksul tõid Ameerika Ühendriigid Ühendkuningriiki üle kuus B-52 ja B-52H pommitajat. Lennukid maandusid Fairfordi lennuväebaasi.

B-52 toodeti ajavahemikul 1952-1962 ning see loodi strateegiliseks pommitajaks, mis suudab NSV Liidu mistahes punkti toimetada kaks suure võimsusega termotuumapommi. Tänaseni on need jäänud USA õhujõudude peamisteks kaugpommituslennukiteks.

Samal teemal

USA strateegilised pommitajad lendavad Eesti õhuruumis
Tagid:
Balti meri, Venemaa, NATO, USA, B-52

Peamised teemad