21:19 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
16610

USA katsetab uueelaadse lahendusega lahingkopterit, millele pannakse kiiruse osas suuri lootusi.

TALLINN, 22. märts - Sputnik. Boeingi ja Sikorsky ühisteate kohaselt tegi USA lahingukopter Sikorsky-Boeing SB-1 DEFIANT, mis peaks saama praegustest peaaegu kaks korda kiiremaks, oma esimese katselennu, vahendab RIA Novosti.

Avaldatud, umbes minutipikkusel videol on näha, kuidas must, pöörleva tiivikuga lennumasin liigub aeglaselt mitme meetri kõrgusel stardiplatsi kohal, teeb kohapeal pöörde, "ripub" õhus ja maandub siis.

Kopteril on kaks samal teljel olevat tiivikut ja tema põhiliseks uuenduseks on sabaosa konstruktsioon. See lõpeb tahapoole suunatud kolmanda võimsa tiivikuga, mis asub kahepoolselt laieneva sabaosa keskel, kahe vertikaalse kiilu vahel, mis on kinnitatud kummalegi poole laienevate horisontaalsetele stabilisaatorite otstesse.

"DEFIANT on mõeldud lendama umbes kaks korda kiiremini kui senised kopterid ja ka tema lennukaugus on kaks korda suurem, kusjuures tavapäraste kopterite lennuomadused on säilinud või isegi paranenud," tsiteeritakse sõnumis Sikorsky asepresidenti Dan Spur"i.

Uus tootearendus peab rahuldama USA võimude nõudmist suurendada kopterite kiirust ja lennukaugust, öeldakse teates. See masin on arendatud Pentagoni programmi "Vertikaalstardi tulevik" (Future Vertical Lift (FVL)) raames, mis näeb ette viie praegu maaväe relvastuses oleva kopteritüübi: Black Hawk (UH-60), Apache (AH-64), Chinook (CH-47) ja Kiowa (OH-58) väljavahetamist.

Balti laevastiku merelennuväe kopterite Ka-27 õppused >>

Asendamistähtajad on eri kategooriate puhul erinevad. Kergete kopterite puhul on selle algus kavandatud 2030. aastale, keskmistel 2027-2028 aastat, rasketel aga - 2035-ks.

"DEFIANTilt saadud andmed aitavad maaväel välja töötada nõuded uutele üldotstarbelistele kopteritele, mille relvastusse võtmist loodetakse 2030ndatel aastatel," öeldakse pressiteates.

Samal teemal

Võimatu: helikopter tõuseb õhku liikumatu tiivikugaa
Tagid:
Radosław Sikorski, Boeing, USA, multikopter, lahingukopter, sõjakopter, helikopter, kopter

Peamised teemad