07:37 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Välisuudised
lühendatud link
7510

Kaks tundmatut viskasid Venemaa Kreeka saatkonna konsulaarosakonna lähedal asuvasse politsei vahiputkasse lõhkekeha.

TALLINN, 22. märts - Sputnik. Vahejuhtum leidis aset ööl vastu reedet, 22. märtsi, teatab RIA Novosti osundusega allikale saatkonnas. Täpsustatud andmetel heitsid granaadi kaks mootorrattaga möödasõitnud tundmatut.

Juhtumi tagajärjel keegi kannatada ei saanud, hoonele tekitati pisutist materiaalset kahju. Saatkonast teatati, et Põhja-Ateenas Halandri linnaosas konsulaarosakonna kõrval asuv hoone on turvalintidega ümber piiratud, Kreeka õiguskaitseorganid viivad läbi juurdlust.

Sõjamaaling Kreeka jahusõjas
© AFP 2019 / Aris Messinis

Kreeka välisminister Georgios Katrougalos võttis juba ühendust Venemaa saatkonnaga, mõistis kallaletungi hukka ja kinnitas, et rakendatakse kõik vajalikud meetmed, et sedasorti vahejuhtumeid ei korduks.

"Kreeka on turvaline riik. Aga siin, nagu ka kõigis maailma riikides, tuleb ette üksikuid lubamatuid rünnakuid, mis sarnanevad sellega, mis täna hommikul Venemaa konsulaadi juures täna hommikul aset leidis. Me võtsime ühendust Venemaa saatkonnaga, et teatada sääraste sündmuste kategoorilisest hukkamõistmisest. Ja me ütlesime, et rakendatakse hädavajalikke politseimeetmeid, et niisugused lubamatud asjad ei korduks," lausus Kreeka välisminister.

Seejuures kinnitas Katrougalos, et Venemaa ja Kreeka vahel valitsevad väga sõbralikud suhted.

Samas toimub viimastel aastatel järjepidevalt samalaadseid diplomaatiliste esinduste ründamise juhtumeid ja need jäävad tegelikult karistamata. Näiteks 2016. aasta novembris viskasid samuti kaks mootorratastel tundmatut granaadi politsei vahiputkasse Prantsusmaa saatkonna juures, mis asub Ateena eriti turvatud piirkonnas, ja pagesid sündmuskohalt.

Euroopa majanduskatastroofi lävel - süüdi on kolm riiki >>

Tookord võttis vastutuse õigusrikkumise eest enda peale anarhistlik Revolutsioonilise Enesekaitse Organisatsioon.

Samal teemal

Rändekriis: Balti riigid ei kuule Malta abipalveid
Tagid:
terrorist, terrorism, terror, suursaatkond, Venemaa, Itaalia, Rooma

Peamised teemad