12:31 30. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
7500

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles reedel, et on Brexiti-tippkohtumise tulemusega rahul, kuid rõhutas, et Euroopa Liit ei saa Briti peaministri Theresa May aitamiseks rohkem midagi teha.

TALLINN, 22. märts — Sputnik. "Brexiti saatus on meie Briti sõprade käes," ütles Tusk kahepäevase tippkohtumise lõppedes, eadstas ERR. "Oleme valmis halvimaks, kuid loodame parimat. Nagu te teate, sureb lootus viimasena," lisas ta.

Brexit lükkub edasi - EL jäi nõusse >>

Briti peaminister Theresa May teatas eelmisel nädalal, et London on palunud Euroopa Liidu liidritel Brexit 30. juunini edasi lükata, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

May ütles alamkojas, et on kirjutanud Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile ja "teavitanud teda, et Ühendkuningriik taotleb artikkel 50 perioodi pikendamist 30. juunini".

Brexiti 30. juunini edasi lükkamine võib kätkeda endas tõsiseid juriidilisi ja poliitilisi ohte, hoiatas Euroopa Komisjon pärast Briti riigipea Theresa May teadet, et London palub Euroliidu liidritelt kolmekuulist ajapikendust.

Euroopa Liidu liidrid nõustusid neljapäeval andma Ühendkuningriigi peaministrile Theresa Mayle kaks valikut Brexiti edasilükkamiseks, et vältida leppeta riigi lahkumist EL-ist 29. märtsil, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kui Suurbritannia parlament kiidab lahkumisleppe heaks, siis nõustustakse Brexiti edasilükkamisega 22. maini. Kui parlament lepet heaks ei kiida, siis pakub Euroopa Liit siiski Brexiti edasilükkamist 12. aprillini.

Kas Ühendkuningriik suudab teiseks Singapuriks tõusta >>

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
Theresa May, Donald Tusk, Suurbritannia, EL, Brexit

Peamised teemad