07:59 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
90 0 0

President Emmanuel Macroni vastu protestivad nn kollased vestid pidid oma rongkäigule laupäeval uue tee valima, sest Pariisi peatänavale Champs-Elysees'le on nende ligipääs nüüd keelatud.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Meeleavaldajaid ei lubata peatänavale, sest nädala eest hävitasid nad seal luksusärisid ja loopisid politseinikke kividega, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Nüüd lõpetasid kollased vestid oma marsi Sacre-Coeuri kiriku juures. Uutest vägivallategudest seni teateid pole. Vägivalla ärahoidmiseks on politsei appi kutsunud sõjaväe.

Kuidas Prantsusmaal "kollavestide" üle kohut mõistetakse >>

"Kollaseid veste" tuntakse Prantsusmaa teedel juba ammu tuuleklaasi taha riputatud kollaste helkurvesti järgi. Meeleavaldajad pole rahul president Macroni poliitikaga, mis eelistab suuri firmasid ja jõukaid inimesi lihtsate inimeste asemel. Eliit on hirmul, aga rahvas saab sellest hoogu juurde ja protesteerib mõnuga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

© Ruptly
Politsei kasutas pisargaasi demonstrantide peal

17. novembrist kestvate meeleavalduste tulemusena on sajad inimesed sattunud trellide taha, teised on pääsenud tingimisi karistustega, paranduslike töödega, kohustusega kanda jälgimisvõru ja erinevates linnades massiüritustel käimise keeluga.

Veebruari viimasel päeval mõistis Cannes'i linna kohus Prantsusmaal ühele "kolaste vestide" liikumisest osavõtjale meeleavalduste algusest peale rekordilise pikkusega vanglakaristuse – kolm aastat ja kolm kuud vägivalla kasutamise eest politseinike vastu.

"Kollased vestid" kipuvad Euroopa Parlamenti – miks see neil ei õnnestu >>

Hiljuti ilmus prantsuse meedias Pariisi prokuratuuri esindaja juhend, mis soovitab prokuröridel "kollaste vestide" kaasuste menetlemisel "hoida kinnipeetuid vahi all kasvõi meeleavalduse lõpuni (meeleavalduse või ka sellele järgneval päeval) – isegi kui süüdistust ei esitata.

Karmust "kollaste vestide" suhtes seletavad eksperdid justiitsministeeriumi ettekirjutust täitva prokuratuuri sõltuvusega. Kohtunikud aga kehastuvad sel puhul täitevvõimuks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)

Samal teemal

Prantsuse revolutsioon: kollased vestid olid taas tänavatel
Jälle tänavarahutused: Prantsusmaa linnades toimus "kollaste vestide" meeleavaldus
Prantsusmaal algas "kollaste vestide" protesti üheksas laine
Kollased vestid olid Prantsusmaal taas tänavatel
Tagid:
poliitika, Emmanuel Macron, protest, meeleavaldus, "kollased vestid", Prantsusmaa

Peamised teemad