06:32 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
12610

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris USA eriprokuröri Robert Muelleri aruannet "Venemaa sekkumisest", mis plaanitakse nädalavahetusel avaldada.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Mueller uuris ligi kaks aastat oletusi "Venemaa sekkumisest" valimistesse, mida Moskva eitab, ning Donald Trumpi oletatavaid sidemeid Venemaaga, mille olemasolu nii Kremlis kui ka Valges Majas absurdseiks nimetatakse, vahendab RIA Novosti.

Nagu meediakanalid teatasid, ei ole Mueller uurimise lõpulejõudmisel uute süüdistuste esitamist soovitama hakanud.

Varem oli eriprokurör esitanud Trumpi endistele kaastöötajatele arvukalt süüdistusi valetunnistuste andmises ja muudes rikkumistes. Menetluse raames mõisteti finantsrikkumiste ja registreerimata lobitöö tegemise eest süüdi Trumpi valimisstaabi endine juht Paul Manafort. Ühtasi süüdistas Mueller rühma venemaalasi sekkumises USA 2016. aasta valimistesse. Kuid mitte ükski algatatud kohtuasi ei puudutanud "salasobingut Venemaaga", milles vastased Trumpi kahtlustasid.

Kas kah "Kremli tobuke" - MI6 endine juht asus ootamatult Venemaad kaitsma >>

"Muelleri aruanne ei tõenda "kokkumängu Venemaaga" – seda sobingu puudumise tõttu. Mitte ükski "kahtlusalustest" ei ole Venemaaga mingit sobingut sõlminud – ei Manafort ega Flinn ega keegi teine.

Aruandes saab olema palju suitsu ja udu, igasuguseid "suure tõenäosusega" oletusi, aga mitte midagi konkreetset. Jälle on sääsest elevant tehtud," kirjutas Puškov oma Twitteri-kontol.

Varem on peaprokurör ja justiitsminister William Barr, kelle otsusest oleneb eriprokuröri järelduste osaline või täielilk avalikustamine, väitnud, et teeb uurimise "põhilised tulemused" Kongressile teatavaks lähimal ajal, tõenäoliselt nädalavahetusel. Agentuur Reuters on eelnevalt allikatele viidates teatanud, et samaaegselt Kongressile edastamisega saavad need tulemused ka avalikustatud.

Esindajatekoda on seni üksmeelselt hääletanud selle poolt, et Muelleri aruanne saaks avalikustatud, kuid Barr juhindub selles küsimuses ministeeriumi eeskirjadest ning mitte Kongressi arvamusest. Demokraadid on Kongressis juba nõudnud aruande avaldamist täies mahus koos kõikide asjaomaste dokumentidega.

Samal teemal

Trump hindas "Venemaa nõiajahi" mõju oma reitingule
Tagid:
Venemaa, Donald Trump, Robert Mueller, Vene föderatsiooninõukogu, Aleksei Puškov

Peamised teemad