20:29 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
12201

Süüria riigitelevisioon teatas gaasimürgistuse tunnustega tsiviilelanike hospitaliseerimisest Hama provintsis pärast pommitamist sõdalaste poolt.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Märgitakse, et Al-Suqaylabiyah' linna haiglasse toimetati 21 inimest. Nagu toonitab telekanal Ikhbariya osundusega korrespondendile, kinnitas haigla direktor, et patsiendid toimetati ravile lämbumisseisundis selle tõttu, et nad olid sisse hinganud terrorirühmituste poolt pärast asula pommitamist väljapaisatud mürkgaasi, vahendab RIA Novosti.

Terroristid tulistavad pidevalt miinipildujate ja rakettidega mägise Latakia ja Hama provintsi põhjaosa asulaid. Seejuures kasutavad sõdalased sageli mürkaineid sisaldavaid mürske. Novembris näiteks sai Aleppo pommitamisel ligi 65 inimest keemiakahjustusi kloori sisaldava laskemoona tõttu.

Möödunud aasta lõpul näitas kaitseministeerium videot sellest, kuidas kemikaale Aleppo provintsi lõunaossa veetakse.

Niisuguse kummalise kuju võttis provokatsioon Süüria valitsuse vastu, mille lääs oli kavandanud. Oli ju vaenupoolte lepituskeskuses ammugi hoiatatud, et tuleb valmis olla võimalikeks rünnakuteks, mis kirjutatakse ametliku Damaskuse arvele.

Küünilisuse tipp: USA provotseerib sõda Golani pärast >>

Räägitakse, et Valged Kiivrid on juba ette valmistanud uued dekoratsioonid ja harjutanud stseene järjekordseks hingeminevaks filmiks. Küllap sellega ongi seletatav tolle organisatsiooni esindajate osalemine selles erinevate rühmituste võitluses – kaks neist on juba tapetud.

Terroristid koju tagasi: mida Trump Euroopalt tahab >>

Tollal ei olnud teada, kus need pütid uuesti välja ilmuvad, kelle käes on kloor ja kas asub keegi kõrgetest kõnepultidest uusi katseklaase raputama.

BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest >>

Kas piirdub lugu uue käiguga infosõjas või on olukord kontrolli alt väljunud ja see pole lääneriikide koalitsiooni kavandatud aktsioon, vaid rahumeelseid elanikke ründama asuvate terroristide iseseisev plaan.

Nagu näeme, on realiseerumas teine variant.

Samal teemal

Libauudiste tööstus: BBC enesepaljastus
Tagid:
terroristide toetamine, terroristid, keemiarelv, Süüria

Peamised teemad