01:02 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Välisuudised
lühendatud link
8620

Ukraina president Petro Porošenko kritiseeris üht oma eelseisvate valimiste oponenti Juri Boikot Moskvas-käigu pärast.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Porošenko sõnul üritab Boiko liituda vene poliitikutega Ukraina vastu, vahendab RIA Novosti

"Tõttasid Putini jutule, nemad (Boiko ja Medvedtšuk – toim.) arutavad majanduse üle, nemad arutavad, kuidas Ukraina jälle Venemaa gaasiora otsa riputada, nemad arutavad juba presidendivalimiste järel loodavate liitude üle ja parlamendivalimiste üle ja kinnitavad juba nüüd, et nemad kõik ühinevad. Kelle vastu nad ühinevad? Ukraina vastu, meist igaühe vastu," väitis ta.

Ta lisas ka, et niisugused visiidid kujutavad endast Kremli katset "Ukraina-sisest ühtsust õõnestada".

"Riigireetmise tunnused"

Moskvas-käik põhjustas meelepaha mitte ainult Porošenkos, vaid ka teistes Ukraina poliitikutes.

Nagu teatas erakond Rahvarinne, on tema liikmed pöördunus õiguskaitseorganite poole nõudmisega Boiko ja Medvedevi tegevust uurida. Nende arvates on liikumise Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest liikmete tegevusel riigireetmise tunnused.

Boiko vastus

Boiko ise rõhutas seevastu, et kohtumisel Moskvas toimunud kohtumisel peaminister Dmitri Medvedeviga, kus tema kõrval osales ka Viktor Medvedtšuk, kaitses ta seadusi rikkumata Ukraina ja tema kodanike huve.

Ta nimetas kohtumist ka hädavajalikuks, kuna sellel arutati olulisi majandusteemasid, mille hulgas oli Venemaa turu naasmine ja gaasiküsimused.

"Kui ma piirkondi pidi ringi sõidan, siis ma näen, kuivõrd rängalt on Ukraina tööstusele mõjunud Venemaa turu kaotus. Kümned tehased on seiskunud, sajad tuhanded töökohad hävinud. See on tekitanud tohutuid probleeme kodumaisele majandusele. Seetõttu tuleb Venemaa turg ringimata tagasi saada," märkis Boiko.

Samas juhtis ta tähelepanu sellele, et reisi käigus sai teatavaks, et Gazprom võib "sinise kütuse" hinda Ukraina jaoks veerandi võrra vähendada, mis lubab kehtestada gaasi hinna tasemel 3800 grivnat tuhande kuupmeetri eest kõigile tarbijate kategooriatele.

Oma jõuetuse tunnistamine

Boikole Porošenko poolt osaks saanud kriitikat kommenteeris Moskva Riikliku Pedagoogikaülikooli ajaloo- ja poliitikainstituudi asedirektor Vladimir Šapovalov. Tema sõnul peituvad Ukraina majandusmurede juured ametisoleva presidendi poliitikas.

Võltsingud Krimmi kohta: miks Euroopa valetab >>

Petro Porošenko teravat reageeringut nimetas ta tunnusmärgiks ukrainlaste positiivsest suhtumisest alternatiivsesse liikumissuunda, kuna venevastane poliitika tekitab neis juba vastuseisu.

Samal teemal

Politoloog: Ukraina valimiste legitiimsus võib olla kahtluse all
Meedia avalikustas Kiievi korruptsiooniskandaalide osalised

Peamised teemad