07:14 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
11111

Ameeriklased otsustasid neid surmani hirmutanud ja suurema osa nende rahvastikust hävitada suutvale relvasüsteemile vastumeetmete ledimise asemel pea liiva alla peita.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. Poseidonit ei võeta relvastusse enne 2027. aastat, teatas CNBC USA luurearuannetega kursis olevatele allikatele viidates. Kanal rõhutab taas, et Ameerika Ühendriikidel sellist Venemaa relvaarenduse analoogi ei ole, vahendab RIA Novosti. 

"Tegemist on raskesti avastatava Venemaa allveelaevaga, mis on võimeline kandma raskesti tabatavaid tuumalõhkepeaga droone. Venelased loodavad väga tuumajõul liikuvatele tuumarelvaga relvastatud allveelaevadele vastulöögi andmiseks, kui  neil ei õnnestu sõjategevuse käigus kasutada nõukogudeaegseid tuumarelvi," ütles üks CNBC intervjueeritavatest.

Mõni aeg tagasi ütles tehase peadirektor Mihhail Budnitšenko, et mehitamata relvasüsteemi Poseidon kandev allveelaev lastakse vette käesoleva aasta kevadel. Perspektiivse tuumadrooni Poseidon arendamisest rääkis Vladimir Putin eelmisel aastal läkituses Föderaalkogule. Presidendi sõnul võib selliseid droone varustada nii tava- kui tuumarelvadega, mis võimaldab tabada mitmesuguseid sihtmärke, sealhulgas lennukikandja grupeeringuid, rannakindlustusi ja taristut.

Business Insider: Venemaa kohtupäeva-torpeedode tõeline eesmärk >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, "Loodi Venemaal mehitamata allveeaparaat, mis suudab läbida piiramatuid mandritevahelisi distantse ülisuures sügavuses — kiirusel, mis ületab allveelaevade, torpeedode ja ka kõige kiiremate pealveelaevade vastava näitaja kordades. Lausa uskumatu!" 

Videos nähtu põhjal toimetatakse väikesepoolsed droonid stardipiirkonda allveelaevas. Eraldumise järel laskuvad mini-allveelaevad sügavustesse ja suunduvad sihtmärgi suunas, järgides ookeanipõhja reljeefi, mis raskendab oluliselt nende avastamist vastase hüdroakustiliste jälgimisseadmete poolt. Süsteem on tõenäoliselt mõeldud ühekordseks kasutamiseks ja plahvatab koos rünnaku objektiga. Kompleksi võib kasutada nii laevagruppide, mereväebaaside kui muu rannataristu hävitamiseks.

Plaanitavate tavalõhkepeade võimsuseks on 2 megatonni, mis on piisav ka kõige paremini kindlustatud mereväebaaside täielikuks hävitamiseks ning 300-1700 km raadiusega rannikuala elamiskõlbmatuks muutmiseks moodustuva üliradioaktiivse veetilkadest ja aurust moodustuva hiigelpilve abil, mille mürgisuse suurendamiseks lisatakse lõhkepeale vajadusel koobalti ja veel mõningate metallide kiht. Eriotstarbelised lõhkepead võivad aga olla ka kuni 100 megatonnise lõhkejõuga.

Häirevalmidusse plaanitakse seada 32 "Poseidonit" - 16 USA Atlandi ookeani ja 16 tk Vaikse ookeani ranniku tarvis, mis suudavad hävitada 80% Ühendriikide elanikkonnast ja peaaegu sama suure osa riigi tööstuspotentsiaalist.

Samal teemal

Lihtsalt uskumatu - Vladimir Putin tutvustas Venemaa uusi superrelvi
Tagid:
tuumaallveelaev, allveelaev, torpeedo, mehitamata allveeseade "Poseidon"

Peamised teemad