02:31 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
90 0 0

Ülemraada saadik erakonnast Opositsiooniline Platvorm – Elu Eest Nestpr Šufritš usub, et Ukraina toodangu eksport Venemaale aitab lahendada probleeme palkade, töökohtade ja kodanike ostujõuga.

ТАLLINN, 26. märts — Sputnik. Läinud nädalal teatas Ukraina Opositsioonilise Platvormi – Elu Eest presidendikandidaat Juri Boiko Moskvas toimunud kohtumisel peaminister Dmitri Medvedeviga, et on valmis välja pakkuma võimalusi Venemaaga sõlmitud gaasitransiidi lepingu pikendamiseks, vahendab RIA Novosti.

Boiko ja Medvedtšukш visiit Medvedjevi juurde 22. märtsil 2019
© Sputnik / Екатерина Штукина

Boiko märkis, et Ukraina ametisolev valitsus ei näita üles vajalikku aktoovsust sellelepingu pikendamiseks.

"Meil tuleb lihtsalt võti lukuauku torgata ja avada Venemaa turg – saagu ettevõtted hakata taas eelarvesse tulu teenima. Ning kui ettevõtte eelarve täidetakse, siis teenib tulu ka Ukraina, kuna tehased maksavad makse. Niiviisi võime lahendada probleemid palkade, töökohtade ja meie kodanike ostujõuga," soovitas rahvasaadik Nestpr Šufritš esmaspäeval telekanali NewsOne saates.

Donetski RV luure teatas Porošenko "alatust plaanist" >>

Moskva ja Kiievi suhted halvenesid Donbassi olukorra taustal, Ukraina võimud on varem korduvalt süüdistanud Venemaad oma riigi siseasjadesse sekkumises. 2015. aasta jaanuaris võttis Ülemraada vastu avalduse, kus Venemaad nimetatakse "agressorriigiks".

Venemaa lükkab Ukraina poole süüdistused tagasi ja peab neid lubamatuiks. Moskva on korduvalt rõhutanud, et ta ei ole Ukraina-sisese konflikti osapooleks ja on huvitatud sellest, et Kiiev poliitilisest ja majanduslikust kriisist üle saaks. Vaatamata sellele, et Kiiev on kehtestanud Venemaa vastu ridamisi sanktsioone.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas,, toimus Moskvas kohtumine Venemaa peaminister Dmitri Medvedjevi ja presidendikandidaat Juri Boiko vahel, kus osales ka Viktor Medvedtšuk, kus Boiko kaitses oma sõnul seadusi rikkumata Ukraina ja tema kodanike huve.

Ta nimetas kohtumist ka hädavajalikuks, kuna sellel arutati olulisi majandusteemasid, mille hulgas oli Venemaa turu naasmine ja gaasiküsimused.

"Kui ma piirkondi pidi ringi sõidan, siis ma näen, kuivõrd rängalt on Ukraina tööstusele mõjunud Venemaa turu kaotus. Kümned tehased on seiskunud, sajad tuhanded töökohad hävinud. See on tekitanud tohutuid probleeme kodumaisele majandusele. Seetõttu tuleb Venemaa turg ringimata tagasi saada," märkis Boiko.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ekspert nimetas Zelenskit Ukraina presidendivalimiste liidriks
Kiiev ei näe katastroofi
Tagid:
reaalsus, russofoobia, presidendivalimised, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad