06:06 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
80 0 0

USA otsustas veenda Kesk- ja Ida-Euroopa riike mitmekesistama energiaallikaid ja aidata seeläbi USA-l saavutada oma eesmärke ülemaailmse energiajulgeoleku valdkonnas.

ТАLLINN, 26. märts — Sputnik. Hääletustulemused tunnistavad, et USA Kongressi Esindajatekoda võttis vastu seaduseelnõu vastutegevusest Venemaa energiatarnetele Euroopasse, vahendab RIA Novosti.

Seaduseelnõu kannab nimetust "Jõupingutuste esmatähtsusest USA asutuste koostöö tugevdamisel eesmärgiga veenda Kesk- ja Ida-Euroopa riike mitmekesistama energiaallikaid ja tarnemarsruute, tugevdada Euroopa energiajulgeolekut ja aidata USA-l saavutada oma eesmärke ülemaailmse energiajulgeoleku valdkonnas" ehk lühidalt "2019. aasta seadus Euroopa energiajulgeoleku ja tarnete mitmekesistamise kohta". Selle poolt hääletas 391 saadikut, vastu oli 24.

Läbimurre: miks Venemaad enam "toorme-ripatsiks" ei nimetata >>

Seaduseelnõu on mõeldud vähendama piirkonna riikide sõltuvust Venemaa gaasitarnetest, tõhustama turukonkurentsi, soodustama Ameerika Ühendriikide firmade investeeringuid Euroopa energiataristusse ning suurendama energia ja tehnoloogia eksporti USA-st.

Ameerika äri: Vene-vastane seadus tõstab naftahinna rekordtasemele >>

Seaduseelnõu kohaselt peab see kõik olema USA välispoliitika eesmärgiks ja toetatud vastavate diplomaatiliste jõupingutustega. Lisaks sellele nähakse ette USA otsene toetus gaasijuhtmete ehitusele, mis peavad aitama seda eesmärki ellu viia.

Bloomberg: Saksamaal tuleb rohkem Vene gaasi osta >>

Seadusena jõustumiseks peab eelnõu Senatis heaks kiidetama ja saama USA presidendi poolt allkirjastatud.

Samal teemal

Valikut ei ole: miks USA järsult Venemaa nafta importi suurendas

Peamised teemad