02:30 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
8810

Krimmis alustati tööd tolle kahju kokkuarvutamiseks, mis on poolsaarele tekitatud Ukraina koossseisus viibimise vältel, teatas ajakirjanikele vabariigi parlamendi esimees Vladimir Konstantinov.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Ta selgitas, et juba on loodud töörühm eesotsas Krimmi parlamendi esimese asespiikri Jefim Fiksiga, vahendab RIA Novosti

"Sellesse on kaasatud ka Ministrite Nõukogu esindajad. Tegemist on suure keerulise tööga. Mina toetan seda mõtet täielikult ja selle tööga tuleb pihta hakata," ütles Konstantinov. Tema sõnul saabub aeg, mil kõik nõudmised saavad ametlikult Kiievile esitatud.

"Praegu riiki tüüriva Ukraina müüdava ladviku läänemaised peremehed peavad teadma, et mitte ainult meie suhtes on võimalik sanktsioone rakendada, vaid et meiegi võime sanktsioonid kehtestada ka need tulevad meie vabariigile tekitatud kahjusummade puhul väga tõsised," lausus spiiker.

Ta lisas, et Ukraina aegadel maksis Krimm korralikult makse riigieelarvesse ilma midagi vastu saamata. "Me ei olnud doteeritud piirkonnaks. Kogu raha, mis Krimmis maksude näol laekus, korjati kokku ja läks ära Ukrainasse.

"Krimmi kevade" sümbolid: kuidas poolsaar viie aastaga muutunud on >>

Kõige maksujõulisemad ettevõtted olid registreeritud Ukrainas. Krimm jäi kiduma. Ja kui olnuks veel kümmekond aastat seesugust valitsust, siis poleks taristust üldse midagi alles jäänud," ütles Konstantinov.

Eelnevalt on Riigiduuma spiiker Vjatšeslav Volodin andnud alamkoja asjaomastele komisjonidele ja Krimmi Riiginõukogule korralduse arvestada kokku majanduskahjud poolsaare Ukraina koosseisus oldud aja kohta, et nõuda hüvitist.

Krimmist sai Venemaa piirkond pärast seal 2014. aasta märtsis korraldatud rahvahääletust, kus valdav enamus Krimmi Vabariigi ja Sevastopoli valijaskonnast pooldas Venemaa koosseisu astumist.

Krimmi võimud korraldasid referendumi pärast 2014. aasta veebruaris Ukrainas toimunud riigipööret. Ukraina peab Krimmi endiselt oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks.

Võltsingud Krimmi kohta: miks Euroopa valetab >>

Venemaa võimud on korduvalt kinnitanud, et Krimmi elanikud hääletasid demokraatlikul teel, täies kooskõlas rahvusvahelise õiguse ja ÜRO põhikirjaga Venemaaga liitumise poolt. Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult suletud."

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
majandus, kahjunõue, Venemaa, Ukraina, Krimm

Peamised teemad