20:15 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
16431

Kui riigi põhjaosas suurõnnetus juhtub, mängivad olukorra lahendamises olulist rolli just "vaenlasena kujutatava" Venemaa helikopterid ja muud päästevahendid, kirjutab Norra ajaleht.

TALLINN, 29. märts - RIA Novosti. Hädaolukorras on Norra sunnitud lootma Venemaa päästjate abile, tsiteerib RIA Novosti kohalikku ajalehte Klassekampen.

"Meie ressursid on piiratud ja me sõltume suuresti välisabist," väljaanne Finnmarki maakonna hädaolukordade ennetamise komitee juhti Ronnie Shelderup"i.

Samal ajal, kui Norra seisab silmitsi pääste-kopterite vähesusega, on Venemaal sellised masinad Koola poolsaarel olema, kirjutab autor.

"Norra on sõlminud naaberriikidega päästealased kokkulepped. Kui riigi põhjaosas suurõnnetus juhtub, mängivad Venemaa helikopterid ja muud päästevahendid olulist rolli," kirjutab ajaleht.

23. märtsil sattus kruiisilaev Viking Sky Norra läänerannikul tugevasse tormi ja meeskond saatis eetrisse hädasignaali. Pardal oli ligi 1400 inimest, neist peaaegu tuhat reisijad, kellest enamik olid ameeriklased, britid ja kanadalased. Torm ei võimaldanud inimestel minna teistele laevadele, ainus võimalus oli tõsta inimesi ükshaaval viiele päästekopterile. Kokku evakueeriti sel viisil ligi 470 inimest.

Viking Sky: parvlaeva reisijate poolt salvestatud videomaterjal >>

Sputnik Eesti on eelnevalt kirjutanud, et norrakate arvates tuleb neile kohe appi NATO, kui midagi juhtuma peaks. Neile, kes sellesse uskusid, tõid "Trident Juncture" õppused mõningaid ebameeldivaid avastusi. Allianss võib kogu südamest oma riikide kaitsele asuda — isegi mõningate selliste maade, mis veel NATO-ga liitunud pole — kuid pole fakt, et ta seda ka suudab. 

Mõnel üksuses puudub varustus, teiste seadmed ei võimalda neil oma kolleegidega ühendust võtta ja mõned neist avastasid alles sündmuste käigus, et teistes riikides võib ka ilmastik üllatusi tuua. Isegi paljud Lääneriikide väljaanded ei suutnud alliansi lahinguvõimekuse teemal mürgistest kommentaaridest hoiduda.

Norrakad ise, kelle maal NATO tankid sedapuhku müttasid, hakkasid kaebama. Selgub, et poliitika on poliitika, kuid keegi neist ei soovi võimsat naabrit otseselt provotseerida.

Mõni aeg tagasi teatas Sputnik Eesti ka sellest, et Norra parlamendi endine asepresident Carl Hagen kutsus Lääneriike Krimmi poolsaart Venemaa osana tunnustama. Ta kirjutas selle kohta väljaandes Aftenposten ilmunud artiklis.

Poliitiku sõnul oli Krimm juba 18. sajandi lõpust kuni 20. sajandi keskpaigani Venemaa koosseisus, Vene mereväebaas asus Sevastoopolis kogu viimase sajandi jooksul ning lisaks moodustavad venelased piirkonna elanikkonnast. 

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

"Vene karu" natolased ei hirmutanud - "karutõbi" teeniti välja küll
Tagid:
kopter, hädaolukord, Venemaa, NATO, Norra

Peamised teemad