15:54 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
82 0 0

Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu välispoliitiline suhtlus pärast Brexitit tõenäoliselt toimuma „EL+1” formaadis. Mitte kõikides üksikasjades, vaid välispoliitika kõige olulisemates aspektides.

TALLINN, 29. märts - Sputnik. Briti välispoliitika pärast Brexitit ei muutu, tema seisukoht Venemaa suhtes saab olema kooskõlas Euroopa Liidu omaga, vahendab RIA Novosti endise Ühendkuningriigi välis- ja kaitseminister Malcolm Rifkindi „Valdai“ klubi diskussiooniplatvormil.

„Mis puutub välispoliitikasse Venemaa suunal, siis võite oodata, et Euroopa ja Suurbritannia hakkavad rääkima ühel häälel. Suurbritannia, Prantsusmaa ja Saksamaa hakkavad oma välispoliitikat lähiaastatel koordineerima,” ütles Rifkind.

Tema sõnul ei ole Brexiti toimumise viis kuidagi seotud Londoni välispoliitikaga.

„See on täielikult meie ja EL majandusliku kauplemise küsimus,“ ütles ta.

„Mis puutub suhteid Venemaaga, siis ei mõjuta meie ja EL vahel toimuv meie suhtumist sanktsioonidesse või seisukohta Ukraina suhtes, kus meie positsioon on lähedane Prantsusmaa ja Saksamaa positsiooniga,” ütles endine minister.

Trumpi poeg hurjutas Briti peaministri Brexiti strateegiat >>

Tema sõnul hakkab Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu välispoliitiline suhtlus pärast Brexitit tõenäoliselt toimuma „EL+1” formaadis. „Kuid mitte kõikides üksikasjades, vaid välispoliitika kõige olulisemates aspektides,“ selgitas ta.

Briti parlament hääletab reedel ELga sõlmitud lepingu üle, mille parlament on jeelnevalt uba kahel korral tagasi lükanud.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, nõustusid Euroopa Liidu liidrid möödunud neljapäeval andma Ühendkuningriigi peaministrile Theresa Mayle kaks valikut Brexiti edasilükkamiseks, et vältida leppeta riigi lahkumist EL-ist 29. märtsil.

Kui Suurbritannia parlament täna lahkumisleppe heaks kiidab, siis nõustustakse Brexiti edasilükkamisega 22. maini. Kui parlament lepet heaks ei kiida, siis pakub Euroopa Liit siiski Brexiti edasilükkamist 12. aprillini.

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Suurbritannia taotleb Brexiti edasilükkamist
Tagid:
Euroopa Liit, Suurbritannia, Ühendkuningriik, Brexit

Peamised teemad