16:15 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
11010

"Opositsiooniliider" ei soovi avaldada, kes finantseerib tema Venezuela mõistes hiiglesuuri kulutusi ega oma finantsdeklaratsiooni kirjapandut selgitada.

TALLINN, 31. märts - Sputnik. Venezuela opositsiooniliider Juan Guaido, kes kuulutas end ebaseaduslikult riigi ajutiseks presidendiks, keeldus avaldamist oma välisreisidele kulunud 300 miljoni bolivari päritolu, kirjutab RIA Novosti, viidates ajalehele Nacional.

Venezuela opositioonijuht Juan Guaido
© REUTERS / CARLOS GARCIA RAWLINS

Guaido lükkas tagasi ka ametivõimude otsuse keelata tal 15-aastat töötada riiklikel ametikohtadel. Venezuela kontrollivalitsuse juhataja Elvis Amoroso ütles varem, et piiravad meetmed Guaidole kehtestati tema finantsdeklaratsioonis tuvastatud rikkumiste alusel.

Tuvastati muuhulgas, et opositsiooni liider on teinud üle 90 välisreisi, millele kulus kokku 300 miljonit bolivari, kuid nende vahendite allikad on teadmata.

Venezuela kohus vangistas opositsioonijuhi Juan Guaido nõuniku Roberto Marrero.

Vahialuse advokaat lisas, et tema vahistamiskäsus süüdistatakse Marrerot sellistes kuritegudes, nagu reetmine, vandenõu ja võimu kuritarvitamine.

Varem teatati, et Venezuela luureteenistuse SEBINi esindajad korraldasid mehe kodus läbiotsimise. Marrero juurest leiti kaks vintpüssi ja granaat.

Reede ja laupäeva õhtul kell 19.00 ründasid opositsioonijõud üheaegselt mitmeid elektriliine ja alajaamu, tekitades pealinnas elektrikatkestuse.

Pompeo hoiatab Venemaad sõjalise kohaloleku lubamatuse eest Venezuelas >>

Venezuelas algasid 21. jaanuaril, vahetult pärast president Nicolas Maduro ametivande andmist massilised protestimeeleavaldused. Opositsiooni kontrollitava Rahvusassamblee esimees Guaido kuulutas end ebaseaduslikult ajutiseks riigipeaks.

Brasiilia: Venemaa võiks oma sõjaväelased Venezuelast ära viia >>

Mitmed Lääneriigid, eesotsas Ameerika Ühendriikidega on teatanud Guaido tunnustamisest riigipeana. Maduro omakorda nimetas parlamendi esimest Washingtoni marionetiks. Venemaa, Hiina ja mitmed teised riigid toetavad seadusliku presidendina Madurot. Moskva nimetas Guaido "presidendistaatust" õigustühiseks.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

Ameerika äri: Vene-vastane seadus tõstab naftahinna rekordtasemele
Tagid:
Brasiilia, Venemaa, USA, riigipöördekatse, Nicolás Maduro, Caracas, Venezuela

Peamised teemad