16:01 26. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Välisuudised
lühendatud link
Hongkong (8)
7310

Hongkongi ettevõtjad näitavad üles ühe suurenevat huvi Venemaale investeerimise suhtes. Venemaa soovib oma ärimeeste viisavaba riigisviibimise aega pikendada.

TALLINN, 31. märts - Sputnik. Venemaa ja Hongkong töötavad dokumendiga, millega toetatakse kapitaliinvesteeringuid ja nende vastastikust kaitset. See võidakse sõlmida kahepoolse vabakaubanduslepinguna teenuste ja investeeringute kohta, ütles Venemaa peakonsul Hongkongis Aleksandr Kozlov RIA Novostile.

Majandussuhete valdkonnas on võtmetähtsusega kaks lepingut: topeltmaksustamise vältimise ning investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse leping.

"Venemaa ja Hongkongi majandusametkondade töö viimase kokkuleppe tekstiga on juba lõppstaadiumis. Pole välistatud, et see sõlmitakse Venemaa-Hongkongi vabakaubanduslepinguna, millel on oluliselt laiem kohaldamisala," ütles Kozlov.

Peakonsul rõhutas, et need kaks dokumenti näevad ette maksukoormuse vähendamise ja investeerimiskindluse, mis loob majandussuhtluseks soodsamad tingimused.

Hongkong ei ole veel valmis  viisavabadust 30 päevani pikendama

Hongkong ei ole veel valmis uuteks kokkulepeteks venelaste viisavaba viibimise pikendamiseks 30 päevani, kuigi Venemaa tegi kaks aastat tagasi sellise algatuse, ütles Kozlov. 

"Vene pool tegi juba rohkem kui kaks aastat tagasi ametlikult ettepaneku venelaste ja Hongkongi elanike viisavabaduse pikendamiseks 14-lt 30-le päevale.

Meie arvates looks see mugavamad tingimused venelaste ja Hongkongi elanike igat liiki lühiajalistele reisidele," ütles Kozlov.

Ta märkis samuti, et "meie 30-päevane viisavaba viibimine toimib näiteks naabruses asuvas Macaus. Oleme valmis selles küsimuses edasi liikuma niipea, kui Hongkongi partnerid selleks valmis on," ütles diplomaat.

Teema:
Hongkong (8)

Samal teemal

Nimetati maailma kõige odavam linn
Hiina otsib raha ülemaailmse tehnoloogialiidri rolli saavutamiseks
Tagid:
investeeringud, investeering, investor, Venemaa, Hongkong

Peamised teemad