14:57 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
15331

Kõigis kaasaegsetes sõjalistes konfliktides hävitatakse kõigepealt vaenlase raadiolainete kiirguse järgi avastatavad õhutõrjesüsteemid, misjärel õhuründevahendid saavad rahulikult oma tööd teha.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Venemaa õhutõrjesüsteemid muutuvad vaenlasele nähtamatuks tänu uuele passiivsele (raadiolaineid mittekiirgavale) ringseirejaamale, ütles intervjuus RIA Novostile sellise süsteemi arendusettevõtte, Nudelmani-nimelise konstrueerimisbüroo (KB) Totšmaš direktor Valeri Makejev. 

Rostehi näitusestend
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Viimase kolme aastaga oleme arendanud optilis-elektroonilise seirejaama - töö on peaaegu valmis, riiklikud katsetused lõppesid positiivse tulemusega, märtsikuus võetakse jaam loodetavasti kasutusele, kõik eeldused selleks on olemas," ütles ta.

Makejev märkis, et selle kompleksi üks peamisi erisusi on passiivsus – see ei kiirga raadiolaineid, mille järgi vaenlane paigaldatud õhutõrjesüsteemi avastada ja hävitada saaks.

"Asi on selles, et kõigis kaasaegsetes sõjalistes konfliktides hävitatakse kõigepealt vaenlase raadiolainete kiirguse järgi avastatavad õhutõrjesüsteemid, ja siis saavad õhuründevahendid rahulikult oma tööd teha.

Pealse seda, kui riigi õhukaitse varustatakse õhutõrjekompleksidega "Sosna" (uusim lühimaa õhutõrje raketitõrjesüsteem – Еoim.) saab kõik olema teisiti," selgitas agentuuri vestluskaaslane. 

ЗРК) Сосна
© Sputnik / Виталий Белоусов
Õhutõrjekompleks "Sosna" relvafoorumil "Armija 2018"

Makejev rõhutas, et "Sosna" ringseiresüsteemi integreerimisega saab Venemaa armee ainulaadse, täielikult passiivse õhutõrje, millel on lahingus maksimaalne ellujäämisvõimekus. 

KB Totšmaš juht lisas, et seda jaama saab paigaldada nii olemasolevatele maapealsetele kui ka laeva õhutõrjesüsteemidele, samuti soomussõidukitele või autonoomselt kaitstavatele objektidele.

Tank T-72
© Sputnik / Александр Кондратюк

Nagu Sputnik Eesti juba relvauudistest rääkides kirjutas, siis ka USA ajakiri National Interest nimetas Vene tankide uute modifikatsioonide ühe edufaktorina mitmekanalilist, ilmast sõltumatut, samasugust põhimõtet kasutavat sihtimissüsteemi "Sosna-U".

Tänu objekti träkkimise automaadile ja termokaamerale võimaldab sihik liikuvat sihtmärki täpsemalt tabada.

Süsteem vähendab inimfaktorist põhjustatud vigade arvu, muutmata samal ajal soomukeid raadiokiirgusele sihtuvate rakettide või mürskude jaoks hõlpsasti tabatavaks.

Tagid:
elektromagnetkiirgus, kiirgus, õhutõrjesüsteem, õhutõrjerakett, õhutõrjeseade, õhutõrjerelv, õhuturve, õhutõrje

Peamised teemad