12:52 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
6810

Venemaa tööotsinguteenus Superjob on loonud neurovõrgu, mis koostab tööotsija CV ainult tema foto põhjal ja ühtlasi tunneb algoritm ära, millist palka inimene võib taotleda.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. See veebipõhisel värbamisel läbimurdeline tehnoloogia sai võimalikuks peale enam kui 25 miljoni Superjobi CV-de andmebaasis leiduva foto läbitöötamist, vahendab RIA Novosti viitega portaali pressiteenistusele.

Pea veerand töötajatest kavatseb lähiajal töökohta vahetada >>

Nii suudab algoritm nüüd 98-protsendilise paikapidavusega tuvastada kasutaja puhul kõrghariduse olemasolu või puudumise, tema soo, vanuse ja töökogemuse, öeldakse teates. 

Märgitakse, et neurovõrk suudab juba praegu hõlpsasti kindlaks teha inimese seotuse ühega 500-st põhilisest ametist. Näiteks teeb süsteem 99-protsendilise tõsikindlusega vahet autojuhi ja raamatupidaja või müüja ja keskkonnainseneri fotol.

Uuringute tulemusena on CV koostamise täpsus ja põhiparameetrite määratlused 88% tõesed ning mõnede elukutsete puhul üsna lähedal 100%-le, kinnitatakse ettevõttest.

"Me oleme loonud andmebaasi riietusest, mis kätkeb endas üle 10 miljoni eksemplari. Me teame, kui palju need rõivad maksavad. Ehk ütlemine, et vastu võetakse riietuse järgi, pole niisama laest võetud. Seega rehkendab süsteem olenevalt sellest mis inimesel seljas on – kas firmamärgita maikasärk või hinnaline ülikond – kokku tööotsija palgasoovi," teatas Superjobi president Aleksei Zahharov.

Neurovõrgu loojad kinnitavad, et mida enam vastab foto inimese elukutsele, seda lihtsam on CV-d koostada. "Selge see, et kui raamatupidaja laeb süsteemi foto rannatiietes või õllekannuga, siis on tulemus äraütlev. Aga kui näiteks taksojuht teeb endast pildi autoroolis, siis sel juhul on süsteemil ka lihtsam CV koostada," lisas Zahharov.

Tööränne Eestisse mullu enam kui kahekordistus >>

Selleks, et neurovõrku kasutada, piisab Superjobi rakenduse laadimisest oma nutitelefoni ja vajutada nupule "koostada CV ja laadida foto."

Samal teemal

Põhja-Tallinn katsetab vabamat töögraafikut
Tänavu töötas Eestis Läänemaa jagu välismaalasi
Iga viies Eesti töötaja teeb tasuta ületunde
Tagid:
tööotsing, foto, CV, ühiskond, Venemaa, töö

Peamised teemad