15:17 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
8210

Venemaa senaator Aleksei Puškov kommenteeris Ukraina presidendivalimisi, avaldades arvamust, et Ukraina ametisoleva riigipea Petro Porošenko valimisstaabil võivad olla ette valmistatud kavalad skeemid.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Ukraina presidendivalimised toimusid 31. märtsil, Keskvalimiskomisjoni andmete kohaselt ükski kandidaat võiduks vajalikku häältearvu esimeses valimisvoorus kokku ei kogu, liidrikohal on presidendirallis telekoomik Volodõmõr Zelenski, vahendas RIA Novosti

Ukraina presidendivalimiste esimeses voorus juhib šõumees >>

Pääsule teise valimisvooru pretendeerivad ka Porošenko ja erakonna Batkivštšõna juht Julia Tõmošenko, häältevahe on neil üpris napp. Porošenko on juba teatanud, et valimised kulgesid vabalt, OSCE standardite kohaselt.

Organisatsioon ise oma hinnanguid senimaani andnud ei ole. Seevastu Tõmošenko valimisstaap süüdistas Ukraina Julgeolekuteenistust valimistel toimunud võltsimistes ja provokatsioonides ning poliitik ise ei välistanud, et vaidlustab hääletustulemused.

Ukraina presidendivalimised Eestis
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ukraina presidendikandidaat Juri Boiko on samuti teatanud seaduserikkumistest valimiskampaanias.

Ukraina Keskvalimiskomisjon teatas, et ei ole hääletamise käigus täheldanud tõsiseid rikkumisi. Siseministeeriumi andmeil aga oli politsei kella 22.00-ks Moskva aja järgi registreerinud üle 2100 teate valimiskorra rikkumisetest presidendivalimistel, algatatud on 39 kriminaalasja.

Esmakordselt ei olnud neil valimistel vaatlejateks Venemaa kodanikke. Moskva leiab, et Kiievi keeldumine lubada valimistele vaatlejaid Venemaalt seab küsitavaks kogu valimisprotsessi legitiimsuse ja ühtlasi võimaluse valimistulemusi tunnustada.

Pealegi ei saanud Venemaa valimisjaoskondade sulgemise ja Kiievile allumatul Donbassi territooriumil valimiste korraldamisest loobumise tõttu 7–10 miljonit Ukraina kodanikku valimistel oma häält anda.

Ukraina presidendivalimised: miks humoristist kandidaadi reiting nii kõrge on >>

Ukrainas toimus pühapäeval presidendivalimiste esimene voor. Teise vooru jõudsid koomik Volodõmõr Zelenski ja praegune riigipea Petro Porošenko, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Teine voor toimub 21. aprillil. 

Eestis osales Ukraina presidendivalimistel 1 242 selle riigi kodanikku. Eestis elavad ukrainlased eelistasid valimistel Juri Boikot, kellele anti ligi kolmandik häältest, teatas Ukraina saatkond Eestis. 

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
presidendivalimised, poliitika, Petro Porošenko, Aleksei Puškov, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad