17:01 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
9710

Seoses Juan Guaido vastu algatatud kohtuliku uurimisega võeti Washingtoni lemmikult saadikupuutumatus.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Venezuela Asutava Kogu otsusega tühistati Parlamendi spiikri Juan Guaido saadikupuutumatus, andes ühtlasi loa tema suhtes kohtuliku uurimise alustamiseks, teatas Venezuela riiklikus televisioonis esinenud Asutava Kogu esimees Diosdado Cabello.

Maduro poolehoidjate meeleavaldus Caracasis
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Teisipäeval kiitis Asutava Kogu heaks kohtuprotsessi jätkamise opositsiooniliidri Juan Guaido suhtes, vahendab RIA Novosti

"Enamik neist, kes olid kokku tulnud, olid Juan Guaido puutumatuse tühistamise ja kohtuliku uurimise jätkamise heakskiitmise poolt," ütles Cabello Venezuela televisioonis. "Kõik toimub konstitutsiooni ja seaduse raamides," jätkas ta.

Venezuelas algas 21. jaanuaril president Maduro kukutamist taotlevad vägivaldsed protestid vahetult pärast seda, kui ta ametisse vannuti. Opositsiooni kontrolli all oleva Rahvusassamblee spiiker Guaido kuulutas end ebaseaduslikult ajutiseks riigipeaks.

Mitmed lääneriigid, kes Ameerika Ühendriikidest juhinduvad, on isehakanud Guaidot tunnustanud. Maduro nimetas parlamendi spikrit USA käpiknukuks. Venemaa, Hiina ja mitmed teised riigid toetavad Madurot kui seaduslikku presidenti. Moskva nimetas Guaido "presidendistaatust" olematuks.

Prankerid Vovan ja Lexus tõmbasid Guaido haneks >>

"Opositsiooniliider" ei soovi avaldada, kes finantseerib tema Venezuela mõistes hiiglesuuri kulutusi ega ka oma finantsdeklaratsiooni kirjapandut selgitada.

Venezuela opositsiooniliider Juan Guaido, kes kuulutas end ebaseaduslikult riigi ajutiseks presidendiks, keeldus avaldamist oma välisreisidele kulunud 300 miljoni bolivari päritolu.

Guaido lükkas tagasi ka ametivõimude otsuse keelata tal 15-aastat töötada riiklikel ametikohtadel. Venezuela kontrollivalitsuse juhataja Elvis Amoroso ütles varem, et piiravad meetmed Guaidole vastu kehtestati tema finantsdeklaratsioonis tuvastatud rikkumiste alusel.

Tuvastati muuhulgas, et opositsiooni liider on teinud üle 90 välisreisi, millele kulus kokku 300 miljonit bolivari, kusjuures vahendite allikad on teadmata.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, vangistas Venezuela kohus ühtlasi opositsioonijuhi Juan Guaido nõuniku Roberto Marrero. Kahtlusaluse advokaat lisas, et tema vahistamiskäsus süüdistatakse Marrerot sellistes kuritegudes, nagu reetmine, vandenõu ja võimu kuritarvitamine. Varem teatati, et Venezuela luureteenistuse SEBINi esindajad korraldasid mehe kodus läbiotsimise. Marrero juurest leiti kaks vintpüssi ja granaat.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

Venezuelast on saamas "majanduslik Süüria"
Tagid:
riigipöördekatse, Nicolás Maduro, Caracas, Venezuela

Peamised teemad