00:23 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
82 0 0

Riia linnapea Nils Ušakovs, kes oli linnapea ametis olnud 2009. aastast peale, saadeti munitsipaalettevõttes ilmnenud korruptsiooniskandaali taustal erru.

ТАLLINN, 5. aprill — Sputnik. Läti pealinna linnapea Nils Ušakovs on Läto regionaalarengu ministri Juris Pūce otsusega ametist tagandatud, teatatakse ametlikus väljaandes Latvijas Vēstnesis. Sestpeale, kui käskkiri jõustub, saab Ušakovsist Riia linnavolikogu realiige.

Tagandamise põhjusena on dokumendis nimetatud arvukaid rikkumisi linnapea poolt, mis on seotud linnale kuuluva transpordiettevõtte Rigas Satiksme tegevusega.

Kes ja miks tahab Riia linnapeast vabaneda>>

Üksmeele esimees Nils Ušakovs
© Sputnik / Оксана Джадан

Ušakovs võib Puce otsuse 30 päeva jooksul kohtus vaidlustada. Juhul kui kohus asub tema poolele, saab linnapea pealesunnitud tööpausi eest hüvitist ja naaseb oma linnapeakohuseid täitma. Selle ajani võib linnapea kohustusi täita tema asetäitja Oleg Burov.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, korraldas Läti korruptsioonivastase võitluse büröö käesoleva aasta jaanuari lõpul Nils Ušakovsi kodus pärast seda läbiotsimise, kui hulk ühistranspordi munitsipaalettevõtte Rigas Satiksme kõrgemaid ametnikke oli korruptsioonikahtlustusega vahi alla võetud.

Riia linnapea: Läti parlament on riialastele sõja kuulutanud>>

Kõik viis Rigas Satiksme juhatuse liiget on ametist tagasi astunud. Ušakovs ise on väitnud, et ei kavatse Läti pealinna linnapea ametikohalt lahkuda, kuna tema südametunnistus on puhas ja ta ei ole seotud korruptiivsete tegudega.

Meeleavalduse eel: Daugavgrīvas lendlehed, suhtlusvõrgustikes üleskutsed vägivallale>>

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, juhib Riia linnapea Nils Ušakovs erakonda Koosmeel. Viimastel parlamendivalimistel 2018. aasta oktoobris õnnestus koguda 167 117 valijahäält (19,8%). Läti rahvuslased on korduvalt süüdistanud Ušakovsi ja tema erakonda "venemeelsuses".

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)
Tagid:
korruptsioon, Nils Ušakovs, Riia

Peamised teemad