01:59 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
6610

Kirill Võšinski advokaat Andrei Domanskit kahtlustatakse "Vana-Kiievi" kaitseala territooriumil asuvate mitteeluhoonete ebaseaduslikus erastamises, ütles Ukraina peaprokuratuuri pressiesindaja Andrei Lõssenko.

TALLINN, 5. aprill - Sputnik. "Ukraina peaprokuratuur andis mulle teate kahtlusest kriminaalkoodeksi paragrahvides 233 ja 209 ettenähtud kuriteo toimepanemises - " Ebaseaduslik erastamine "ja "Kuritegelikul teel omandatud vara omandamine". Paragrahvid on rasked, näevad ette 5- kuni 12-aastase vangistuse koos vara konfiskeerimisega," ütles advokaat agentuurile RIA Novosti.

Võšinski kohtuasi põhjustas USA Kongressis skandaali >>

Ta märkis, et selle juhtumi algatamisega prokuratuur "seob mind kliendi, juriidilise isiku külge, mille huve ma esindasin." Domanski rõhutas, et objekti erastamine toimus 2014. aastal ja prokuratuur kandis selle kriminaalasjade andmebaasi 2013. aastal.

"Ma ei oska seda seletada muud moodi, kui prokuratuuri ettenägemisvõimega," lisas advokaat. Domanskile tõkendi kohaldamise otsustab kohus 8. aprillil.

Prokuratuurist teatati, et juhtum oli seotud ka ühe ettevõtte juhiga, keda kahtlustatakse munitsipaalvara ulatuslikus erastamises. Domanski ütles teisipäeval, et ta võidakse vahistada.

Ta seostab temavastast kriminaalmenetlust võimude püüdega mõjutada vene ajakirjaniku kaitsmist. Jaanuari keskel toimusid advokaadi majas läbiotsimised. Peaprokuratuuri teatel võtsid nad läbiotsimisel ära 2013. aasta juhtumiga seotud dokumente "Kiievis kohaliku omavalitsuse vara võõrandamisest madala hinnaga".

Kirill Võšinski juhtum

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski peeti Kiievis kinni 15. mail 2018. aastal. Teda süüdistatakse omaalgatuslike Donbassi vabariikide toetamises ja riigireetmises.

Ühel kohtuistungil palus Võšinski abi Venemaa riigipea Vladimir Putinilt ja teatas, et loobub Ukraina kodakondsusest. Putin nimetas olukorda pretsedendituks ja rõhutas, et ajakirjanik vahistati tema otsese erialase tegevuse pärast.

Kohus pikendas Võšinski vahi all hoidmise tähtaega >>

OSCE peasekretär Thomas Greming väljendas samuti muret selle üle ja teatas et kõik organisatsiooni liikmesriigid peavad järgima rahvusvahelisi standardeid ja mitte sekkuma meedia töösse.

OSCE meediavabaduse volinik Arlem Dezir kutsus Ukraina ametivõime üles toetama sõnavabadust ja Võšinski viivitamatult vabastama.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine
Tagid:
ebaseaduslik, kinnisvara, kahtlus, advokaat, Kirill Võšinski

Peamised teemad