10:26 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
14121

Iraani võimud teatasid oma valmisolekust Ameerika suhtes vastumeetmeid kehtestada ja USA relvajõud ISIS-e* terroriorganisatsiooniga võrdsustada.

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Iraan ei kavatse vaikida ja rakendab vastuseks Washingtoni katsele lisada Iraani Islamirevolutsiooni valvurite korpus (IRGC) terroristlike organisatsioonide nimekirja omapoolseid vastumeetmeid. Seda kinnitas parlamendi rahvusliku julgeoleku ja välispoliitika komitee esimees Hesmatollah Falahatpishe, vahendab RIA Novosti.

Kuidas USA sõdurid terrori teele pööravad >>

Poliitiku sõnul lisab Teheran USA sõjaväe oma "musta nimekirja", kuhu kuulub ka ISIS-e* terroriorganisatsioon. "Kui USA lisab IRGC terrorirühmituste nimekirja, paigutame meie Ameerika relvajõud koos Islamiriigiga* musta nimekirja," teatas Falahatpishe.

Mõni aeg tagasi teatas Wall Street Journal USA ametnikele viidates, et USA presidendi Donald Trumpi administratsioon valmistub IRGC 8. aprillil terroriorganisatsioonide nimekirja lisama.

Alates 2017. aasta oktoobrist on Iraani IRGC kuulunud ameeriklaste musta nimekirja organisatsioonina, mis Washingtoni arvates terrorismi toetab.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, arvutasid Browni ülikooli teadlased eelmise aasta novembris välja, kui palju USA välisriikides toimuvatele sõdadele kulutas ja kui palju inimesi neis sõdades hukkus.

Selle uuringu kohaselt on Washington vähem kui kahe aastakümne jooksul kulutanud umbes 6 triljonit dollarit. Ameerika Ühendriikide poolt erinevates maailmaosades vallandatud sõdade ohvreid on vähemalt 480 tuhat, kellest 244 tuhat olid tsiviilisikud.

Ekspert USA uuest raketitõrjestrateegiast: tundub väljapressimisena >>

Lisaks muutusid USA tegevuse tulemusena Afganistanis, Iraagis, Süürias ja teistes riikides sõjapagulasteks kümned miljonid elanikud.

Uurimistöö korraldaja professor Neta Crawford leiab, et kui Ameerika Ühendriigid jätkavad kulutusi senises mahus, siis isegi kui kõik sõjad 2023. aastaks lõpetatakse, moodustavad kogukulud 6,7 miljardit dollarit, millele lisanduvad veel laenuprotsendid.

*Venemaal keelatud terroriorganisatsioon.

Samal teemal

Biorobotid: kuidas Pentagon steroidide abil supersõdureid loob
FSB kindral: USA kavatses Afganistani sõja ajal "islami kalifaadi" luua
USA armee valmistub miljonilinnade vallutamiseks
Terroristid koju tagasi: mida Trump Euroopalt tahab
USA viib väed Süüriast välja: kus nüüd pealetükkivaid külalisi oodata
National Interest: USA sõjalise arendustöö suurimad läbikukkumised

Peamised teemad