00:24 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
71 0 0

USA relvajõudude Aafrika juhtimiskeskus (AFRICOM) paigutas julgeolekukaalutlustel ajutiselt oma Liibüa üksused teise kohta.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. USA vägede AFRICOM-i alluvuses olev Liibüas kontingent on muutunud julgeolekutingimuste tõttu ajutiselt ümber paigutatud, vahendab RIA Novosti.

"Me jätkame sündmuste jälgimist kohapeal ja hindame võimalust USA sõjalist kohalolekut sõltuvalt asjaoludest jätkata," on kirjas nende twitterilehel.

Nagu AFRICOM-i ülemjuhataja Thomas Waldhauser ütles, on otsus tingitud asjaolust, et Liibüa olukord muutub üha "keerulisemaks ja ettearvamatumaks".

Neljapäeval andis Liibüa rahvusarmee (LRA) ülemjuhataja marssal Khalifa Haftar käsu Tripoli ründamiseks linna "terroristidest vabastamiseks". RIA Novosti andmeil hõivas Haftari armee ilma lahinguta mitmeid piirkondi Tripoli edelaosas, kaasa arvatud Janzur ja Es-Svani, samuti linna rahvusvahelise lennujaama.

Liibüa peaminister süüdistas Haftari kokkulepete rikkumises.

Garjani linnapea, mis asub riigi pealinna lähedal, ütles uudisteagentuurile, et Haftari väed hõivasid ka selle linna kokkupõrgeteta.

Gaddafi needus toimib: Sarkozy on trellide taga >>

Tripolis asuva Rahvusliku leppimise valitsusjuht Fayez al-Sarraj andis omakorda käsu kasutada vajaduse korral jõudu, kui selgus, et LRA on võtnud oma kontrolli alla alad Tripoli linnast lõunas ja läänes.

LRA ametliku esindaja Ahmed al-Mismari sõnul alustas Haftari sõjavägi reedel rünnakut Tripoli vastu korraga mitmest suunast, kuid seni väed pealinna sisenenud ei ole.

Pühapäeval vastas Rahvusliku leppimise valitsus õhurünnakutega pealetungivate vägede pihta. LRA tõstis õhku ka oma lennukid.

Samal teemal

Liibüa rannavalve on merest välja toonud ligi 100 surnukeha
Tagid:
pealetung, USA, kodusõda, Liibüa

Peamised teemad