07:22 29. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1005
  • RUB68.9032
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
8401

Riia lähedal Adaži polügoonil toimuvatest õppustest "Iron Spear 2019" võtavad osa NATO suurendatud kohaloleku raames Balti riikides asuvad üksused. Õppuse keskmes on neliteist tanki.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Lätis algas esmaspäeval sõjaväeõppus, milles osalevad ka Balti riikides asuvate NATO riikide üksused koos 14 tankiga. Õppuse keskmes on 14 tanki Hispaania Leopardid, Briti Challengerid ja Poola tankid PT-91, vahendas ERR osundusega Läti rahvusringhäälingule.

NATO "vaegtöö" – Baltimaade elanikud lakkavad "vene ohtu" uskumast >>

Liitlaste suurendatud kohaloleku (inglise keeles Enhanced Forward Presence (eFP)) raames on alates 2017. aasta kevadest Poolas ja kolmes Balti riigis igaühes pataljonisuurused lahingugrupid. Lätis on selle juhtriik Kanada, Eestis Ühendkuningriik, Leedus Saksamaa ja Poolas USA.

Varssavi
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Esmaspäeval Tallinnas alustas tegevust küberjulgeoleku väljaõppekeskus CR14, millest kujuneb Kaitseministeeriumi valitsemisala ja tema partnerite küberkoolituste keskus ning baas kaitseväe ja NATO küberharjutusväljale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kaitseminister Jüri Luik ütles küberharjutuskeskuse avamisel, et kuna tegevused kübervaldkonnas on saanud NATO üheks oluliseks ülesandeks, tuleb tegevusi selles valdkonnas tõhustada.

Sel nädalal Tallinnas peetav maailma suurim reaalajas toimuv rahvusvaheline küberkaitseõppus Locked Shields toob tuhat küberturbeeksperti pea 30 riigist. Kokku teeb kaasa 23 meeskonda, nn sinist tiimi, mis on õppuse ajaloo suurim osalejate arv, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

USA premeeris Baltikumi kiitusega, Venemaa aga avas NATO suhtes silmad >>

USA pealinnas Washingtonis toimus eelmisel nädalal NATO välisministrite kohtumine, mille peateema on taas kord Venemaa vastane heidutus. NATO välisministrid kohtusid ametlikult eelmise nädala neljapäeval, kuid kolmapäeva õhtul tähistati vastuvõtuga alliansi 70. sünnipäeva.

Selleks, et tähistada Eesti NATO-ga liitumise 15. ja NATO asutamise 70. tähtpäeva, kuvati Stenbocki majale NATO lipp, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Kalevi Spordihallis toimus NATO 70. ja Eesti NATO-s 15. aastapäeva tähistamine.

Sputnik Eesti pressikeskuses NATO 70. aastapäeva puhul 3. aprillil toimunud Moskva-Washington-Tallinna videosillal osalejad rääkisid rahvusvahelisest olukorrast, Moskva ja alliansi vahelistest pingetest ja ka Eesti rollist kujunenud rahvusvaheliste suhete süsteemis.

Tallinnal ei ole tõelist põhjust oma naabritelt agressiooni karta, kuna isegi peale NATOga liitumist ei ole Venemaa Eesti suhtes ühtki vaenulikku sammu astunud, rääkisid videosilla osalejad.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
Balti riigid, Läti, õppus, NATO

Peamised teemad