11:23 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Välisuudised
lühendatud link
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)
89 0 0

Austria Töösturite Liidu asepresident Hubert Bertsch võttis kolmapäeval sõna Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamise poolt.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Bertsch on ühtlasi Venemaa aukonsul Vorarlbergi liidumaal, Austria-Venemaa Ettevõtlusnõukogu liige ja kuulub Austria-Vene Sõprusühingu juhatusse, vahendas RIA Novosti. Ta rõhutas, et Austria kaubavahetus Venemaaga on 2018. aastal kasvanud, turism areneb mõlemas suunas.

"Me pooldame igasuguste sanktsioonide tühistamist, kuna sanktsioonid tähendavad suutmatust poliitikas avatud küsimustele diplomaatilist lahendust leida. Sanktsioonid tuleb tühistada ning selle asemel tuleb asuda viivitamatult tööle Lissabonist Vladivostokini ulatuva vabakaubandustsooni loomise kallal. Neid mõtteid edendame me mitmesugustes asutustes," ütles Bertsch Viinis toimunud üritusel.

Saksamaa poliitikud kutsusid Merkelit üles Venemaa-vastaseid sanktsioone tühistama >>

Ta toonitas, et Venemaa ettevõtted on olulised investorid, asudes investeeringute mahult kogusummas 25 miljardi eurot teisel kohal, kusjures Austria jaoks osutub Venemaa ka investeeringute tegemisel väga atraktiivseks riigiks, kõige tähtsamaks gaasitarnijaks ja strateegiliseks partneriks.

Sanktsioonid näevad tavapäraselt ette juriidiliste ja füüsiliste isikute arvete ja vara blokeerimist Ameerika Ühendriikide jurisdiktsioonis, keeldumist nendele isikutele USA viisade väljaandmisest keeldumiste ja tegevuslubade tühistamist.

Lisaks sellele nõuab USA oma liitlastelt ja partneritelt sanktsioonidega ühinemist. Ida-Euroopa riigid – NATO ja Euroopa Liidu liikmed – liituvad agaralt selliste Venemaa-vastaste sanktsioonidega ja kehtestavad ka enda omi.

USA Kongressis avalikustati veebruari lõpus seaduseelnõu, mis näeb ette täiendavate sanktsioonide kehtestamise Venemaale, vahendas uudisetportaal Sputnik Eesti. Eelkõige keelustab eelnõu tehingud Venemaa uute riigivõlakirjadega, mille kustutamise tähtaeg on üle kahe nädala. Eeldatakse, et piirangud jõustuvad kolm kuud pärast seaduse jõustumist.

Vene miljardär käib USA sanktsioonide pärast kohut >>

Sanktsioonide alla langevad finantsasutused, mis Ameerika võimude sõnul toetasid "Venemaa valitsuse sekkumist demokraatlikesse protseduuridesse või valimistesse väljaspool Venemaad".

Lisaks otsustasid seadusandjad kehtestada piirangud investeeringutele Venemaa veeldatud maagaasi projektidele välismaal, samuti Venemaa naftaväljade arendamisse.

 "Sanktsioonidespiraal, mida alates 2014. aastast aktiivselt punutakse, vajab pidevalt toitmist uue teabe ja täiendavate pretensioonidega. Kui selline info puudub, tuleb see lihtsalt luua," kommenteeris Riigiduuma rahvusvahelise asjade komisjoni juhataja esimene asetäitja Dmitri Novikov.

Moskvas peetakse Ameerika Ühendriikide ja teiste lääneriikide sanktsioone lühinägelikeks ja kasututeks. Venemaa juhtkond on varem korduvalt nimetanud katseid muuta sanktsioonide surve abil Venemaa välispoliitikat perspektiivituteks.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ei maksa loota, et piirangute karmistamine võiks põhjustada Venemaa majandusele olulist kahju.

Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)

Samal teemal

Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu
Viimane korin: Euroopa Parlament "sülitas" Venemaa peale
Itaalia asepeaminister: uus Euroopa Parlament võib suhted Venemaaga uuesti läbi vaadata
Berliin ja Pariis on sanktsioonide karmistamise vastu
Putin vaidles Soome presidendiga Venemaa-vastaste sanktsioonide üle
Tagid:
majandus, sanktsioonid, USA, Lääs, Venemaa, Austria

Peamised teemad