16:13 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
73 0 0

Ukraina president Petro Porošenko teatas, et riigil on vaja seadust ametist tagasikutsumise kohta. Raadio Sputnik saates kommenteeris ekspert Ukraina riigipea avaldust.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Eraldi seadust presidendi tagasiastumise kohta Ukrainas ei ole, kuid riigi põhiseaduses on öeldud, et president võidakse oma ametikohalt Ülemraada poolt umbusalduse korras tagandada tema poolt riigireetmise või muu kuriteo sooritamise puhul.

Puškov Porošenko lubadusest võita teises valimisvoorus >>

"Olen kindlalt veendunud, et tagandamisseadust on vaja. Niisamuti, nagu ka seadust tähtajaliste juurdluskomisjonide kohta. Olen kindel, et parlamendis peab aset leidma selleteemaline arutelu ja seda seadust tuleb käsitleda presidendi vastutusena temapoolse põhiseaduse rikkumise, kuriteo sooritamise korral. Mina olen esimene president, kes on valmis sel teemal väitlust pidama," ütles Porošenko telekanali ICTV saates "Sõnavabadus".

Raadio Sputnik saates kommenteeris Porošenko avaldust Venemaa kaasmaalaste ühingu rahvusvahelise nõukogu presiidiumi esimees Vadim Kolesnitšenko.

"Ukraina tagandamisseadus on seesama "pettekas", mida "pööblile" juba aastaid ette tõstetakse, ent mitte keegi pole selles küsimuses kunagi lõpuni läinud. Probleem on selles, et mitte ühelgi presidendil pole seda tarvis. Aga selle nimel, et elanikkonnale valimiste eel midagi meelepärast lubada, võib seda muidugi teha," ütles  Vadim Kolesnitšenko.

"Nagu öeldakse, ei valeta inimesed kunagi nii palju, nagu pärast kalalkäiku või enne valimisi. Seepärast pole keegi midagi uut öelnud. Ja ma ei usu, et see mingisuguseid hääli toob," lisas Kolesnitšenko.

Mida ootavad Eesti ukrainlased uuelt presidendilt >>

Ukraina presidendivalimiste esimene voor toimus 31. märtsil. Keskvalimiskomisjoni andmetel ükski kandidaat võiduks vajalikku häältearvu kokku ei saanud. Teine valimisvoor toimub 21. aprilil. Selles osalevad esimese vooru liider Volodõmõr Zelenskõi ja Porošenko.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
poliitika, seadus, tagasikutsumine, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad