00:48 12. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.3925
Alla Pugatšova Oma abikaasa Maksim Galkiniga

Veebi ilmus Pugatšova NSV Liidus keelu alla pandud videoklipp

© Sputnik / Ekaterina Chesnokova
Välisuudised
lühendatud link
22020

14. aprillil tähistab ainuline Alla Pugatšova oma 70. eluaasta juubelit. Vene estraadi primadonna laule teavad kõik, tema ainulaadset laulumaneeri on imetlenud ja imetlevad üha miljonid.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Venemaa riiklik ringhäälingufond avaldas Alla Pugatšova videoklipi laulule "Jäämägi" ("Айсберг"), vahendas RIA Novosti

Video salvestati 1984. aastal Sotšis. Nagu Rossiiskaja Gazeta kirjutab, võeti video pärast esmaesitust Leningradi televisioonis tele-eetrist maha – riigi juhtkond olevat pidanud lauljanna liigutusi liiga vulgaarseteks.

Laulu muusika kirjutas Pugatšova ansamblis pilli mänginud Igor Nikolajev. Portaali research.mail.ru korraldatud küsitluse kohaselt on heliteos arvatud lauljatari kõige tundumate laulude hulka.

Eestimaalased peavad suurimaks staariks Anne Veskit >>

Lauljatar on teinud koostööd paljude kodu- ja välismaiste heliloojate ja esinejatega. Näiteks on talle laule kirjutanud heliloojad Aleksandr Zatsepin ja Raimonds Pauls.

Juulis 1979 andis ta Moskvas kontserdi koos prantsuse laulja Joe Dassiniga. 1986 algas koostöö saksa helilooja Udo Lindenbergiga. Аlla Pugatšova on saanud väga palju autasusid ja aunimetusi.

5. märtsil 2009 teatas Pugatšova, et lõpetab kontserditegevuse lauljana. 

Tagid:
juubel, Alla Pugatšova, NSV Liit, Venemaa, laulja

Peamised teemad