04:47 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
13520

Lätis korraldatud arvamusuuring tõi ilmsiks, millise hinnangu riigi elanikud Nils Ušakovsi enneaegsele errusaatmisele Läti pealinna linnapea ametikohalt annavad.

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Mingeid positiivseid muudatusi Riias peale linnapea Nils Ušakovsi ametist tagandamist oodata ei tasu. Nii arvab enamik Kantar TNS küsitluses osalenud lätlastest. Ainult 20% vastanutest arvas vastuseks, et Ušakovsi tagandamine mõjub linna eluolule hästi, teatab Sputnik Latvia.

Riia jäi ilma peata: Läti pealinna linnapea Ušakovs saadeti erru >>

Samal ajal väljendas 65% lätlastest veendumust, et midagi head Ušakovsilt Läti pealinna juhtimisvõimaluse äravõtmine Riiale ei too. Ning 15% küsitletuist väitis, et antud küsimuses neil oma arvamust ei ole. Küsitlusuuring viidi läbi Läti 18- – 60-aastaste elanike hulgas.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, tagandati erakonna Koosmeel juht Nils Ušakovs tänavu aprilli algul Riia linnapea ametist. Vastava määruse andis välja Läti regionaalarengu minister Juris Pūce.

Riia linnapea ja erakonna Koosmeel juht Nils Ušakovs
© Sputnik / Сергей Пятаков

Tagandamise põhjusena osutati dokumendis arvukatele rikkumistele linnapea poolt, mis on seotud ühistranspordi munitsipaalettevõtte Rigas Satiksme tegevusega.

Enne seda, jaanuari lõpul korraldas Läti korruptsioonitõrje büroo Nils Ušakovsi töökabinetis ja kodus läbiotsimise, kui mitu Rigas Satiksme kõrget ametniku oli kahtlustusega korruptsioonikuritegudes vahi alla võetud.

Riia linnapea ise teatas toona oma mitteseotusest korruptiivsete tehingutega. Ta kinnitas, et tema südametunnistus on puhas ja linnapea ametikohalt ta vabatahtlikult lahkuda ei kavatse.

Seoses Nils Ušakovsi tagandamisega algatati kodanikualgatuste portaalis change.org allkirjade kogumine petitsioonile nõudmisega poliitik oma ametikohal ennistada. 15. aprilli hommikuks oli sellele ala kirjutanud 15 749 inimest.

Riia linnapea lükkas ümber kuuldused enda vahistamisest >>

"Nils Ušakovs väärib Riia linnapea ametikohta, kuna mitte ükski teine kandidaat ei ole kunagu teinud ega tee sedavõrd palju, nagu Nils Ušakovs linnapea ametikohal olles ära tegi ja veel teha võiks," teatasid allkirjade kogumise algatajad.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Riia linnapea: Läti parlament on riialastele sõja kuulutanud
Tagid:
tagandamine, linnapea, poliitika, Riia, Läti, Nils Ušakovs

Peamised teemad