18:48 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (33)
87 0 0

USA kaotab Caracase diplomaatilises mängus viimasedki mõjuvahendid ja on lisaks ka ilma reaalse tegevuskavata.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. USA välisministri Mike Pompeo viimane visiit Venezuela ja Colombia piirile näitas, et USA-l puudub piirkonnas tegevuse jätkamiseks plaan, vahendab RIA Novosti Washington Examineri artiklit

Parlamendi spiiker Juan Guaido
© Sputnik / Марко Бельо

Visiidi ajal rääkis Pompeo Ameerika valitsuse toetusest pagulastele, nõudis mitmel korral Venezuela presidendi Nicolas Maduro tagasiastumist ning ähvardas uute sanktsioonide kehtestamisega, kuid kõik need üksikud avaldused näitavad, et riigisekretäril ei ole selget plaani, kirjutatakse väljaandes.

Washington Examiner lisab, et USA kasutas kõiki oma diplomaatilisi võimalusi, toetades opositsioonijuhti Juan Guaidot ja tunnustades teda Venezuela ajutise presidendina.

Selline plaan võiks toimida ainult juhul, kui Guaido saanuks sõjaväelaste poolehoiu, kuid sõjavägi toetab endiselt Madurot ja Washingtoni lootused ei täitunud.

Venezuela sõjavägi ei olnud nõus Guaidot tunnistama ei siis, kui USA omapoolsest toetusest teatas ega ka siis, kui ameeriklased üritasid riiki imbuda, kasutades kattevarjuna humanitaarabi ja püüdes opositsioonijõude Maduro vastu paisata.

Prankerid Vovan ja Lexus tõmbasid Guaido haneks >>

Väljaanne märgib, et Ameerika Ühendriigid sooviksid kriisi lõpetada, kuid ei saa enam Maduroga läbirääkimisi pidada, sest nad tunnistasid ta ebaseaduslikuks presidendiks. Seega sattus USA Venezuelas ummikseisu. Lisaks sellele lisavad Washingtonile muresid teated Caracasele Moskva poolt antavast sõjalisest abist.

Pompeo hoiatab Venemaad sõjalise kohaloleku lubamatuse eest Venezuelas >>

Washington Examiner rõhutab, et Ameerika Ühendriigid on osutunud nurkasurutuiks ja peale otsese sõjalise sekkumise on neil väga vähe lahendusi. Washington loodab, et Maduro valitsus lämbub uute sanktsioonide laines, kuid president kontrollib kindlalt armeed ja valitsusasutusi, mistõttu majanduslikud piirangud tõenäoliselt olukorda ei muuda.

Maduro poolehoidjate meeleavaldus Caracasis
© Sputnik / Эва Мари Ускатеги

Seega kaotab USA selles diplomaatilises mängus viimasedki mõjuvahendid ja jääbki ilma reaalse tegevuskavata, möönab väljaanne.

Venezuelas algasid 21. jaanuaril - kohe pärast ametivande andmist - Nicolas Maduro vastu suunatud massilised meeleavaldused. Opositsiooni kontrolli all oleva Rahvusassamblee spiiker Juan Guaido kuulutas end ebaseaduslikult ajutiseks riigipeaks.

Mitmed Lääneriigid eesotsas Ameerika Ühendriikidega, tunnustasid võimu haaranud Guaidot. Maduro nimetas parlamendi juhti ameeriklaste käpiknukuks. Venemaa, Hiina, Türgi ja mitmed teised riigid toetavad Madurot kui seaduslikku presidenti. Moskva nimetas Guaido "presidendistaatust" olematuks.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (33)

Samal teemal

USA Riigidepartemang hinnast, mida Venemaal tuleb Venezuela toetamise eest maksta
Polnud Pence' igi väärt. Ühendriikide asepresident kõlistas ÜROs nominaali
Tagid:
ummik, riigipöörekatse, Mike Pompeo, Venemaa, USA, Venezuela

Peamised teemad