07:11 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
131 0 0

Läänemerre sisenes NATO mereväegrupp Ameerika sõjalaevastiku hävitaja USS Gravely juhtimisel. Venemaa on intsidentideks valmis ja jälgib külaliste tegevust tähelepanelikult.

TALLINN, 18. aprill — Sputnik.  Neljapäeval, 18. aprillil sisenes Läänemerre Põhja-Atlandi Liidu mereväegrupp, mis koosneb kolmest fregatist ja ühest hävitajast, vahendab RIA Novosti Venemaa kaitseministeeriumi pressiteenistust. 

Gruppi juhib USA sõjalaevastiku hävitaja USS Gravely ja teda saadavad Poola mereväe fregatt ORP Generał Kazimierz Pułaski, Türgi fregatt TCG Gökova ja Hispaania fregatt Almirante Juan de Borbón.

Venemaa kaitseministeerium teatel jälgib Balti laevastik külaliste tegevust tähelepanelikult. "Võimalikele vahejuhtumitele kiireks reageerimiseks Läänemerel võetakse Venemaa Balti laevastiku jõudude ja vahenditega tarvitusele rida meetmeid NATO laevade tegevuse kontrolli all hoidmiseks.

Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal >>

Ettenähtud piirkondades korraldatakse sõjalaevade löögirühmade, rannikukaitse raketikomplekside "Bastion" ja "Bal" ning merelennuväe lahingulennukite lahinguvalve," öeldakse agentuuri teates.

Milleks Venemaa Balti laevastikule tankipolk >>

Arleigh Burke tüüpi eskaadrihävitaja USS Gravelys lasti vette 30. märtsil 2009. USA laevastikku kuulub ta alates 20. novembrist 2010 ning ta on NATO laevastiku esimese alalise mereväegrupi lipulaev. Käesoleval aastal ilmub USS Gravely Läänemerele juba kolmandat korda. Hävitaja on relvastatud Tomahawk tiibrakettide ja raketitõrjesüsteemiga Aegis.

"Siilid" udus: keda heidutavad Briti eriüksused Eestis >>

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et viimastel aastatel täheldatakse Läänemerel USA ja NATO sõjalise tegevuse aktiivsuse ennenägematut kasvu. Läänes seletatakse seda vajadusega heidutada "Venemaa ohtu" pärast Krimmi taasühinemist Venemaaga. 

Moskva omakorda on korduvalt kinnitanud, et ei ole huvitatud vastasseisu suurenemisest NATOga. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul ootab Venemaa, et allianss juhinduks oma otsustes tervest mõistusest, kuid on valmis astuma vajalikke samme tõrjumaks NATO sõjaliste võimete tugevdamisest tulenevaid ohtusid oma rahvuslikule julgeolekule.

Venemaa vastu esitatud süüdistuste kohta agressiivses käitumises, märkis Venemaa president Vladimir Putin, et kõik see on "jutt vaeste kaitseks" (v.k. "разговор в пользу бедных" - silmakirjalik kaastunne võõrale murele, tühi loba – toim.).

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Eesti osales NATO suurimal meditsiiniõppusel
Lätis alanud NATO õppustel osalevad ka tankid
USA kaugpommitaja lendas taas Eesti kohal
Tagid:
laevastik, hävitaja, Läänemeri, Venemaa, NATO

Peamised teemad