12:38 08. August 2020
Kuula otse
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
11210

Uudisteagentuuri AFP ajakirjanik kirjeldas pärastlõunal aset leidnud kähmlust Prantsusmaa protestijate ja politsei vahel, kes kasutas nende laialiajamiseks muu hulgas pisargaasi.

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. Prantsuse politsei pidas laupäeval Pariisis kinni enam kui 100 kollavesti, kes tulid valitsuse vastu meelt avaldama 23. nädalat järjest. Politsei peakorteri andmeil peeti kinni 126 inimest, vahendas ERR

Laupäevaste meeleavalduste pearaskus näis olevat Pariisil, kuid demonstratsioone on oodata ka teistes Prantsusmaa linnades.

 • Акция протеста жёлтых жилетов в Париже
  Prantsuse "kollaste vestide" protestid
  © AP Photo / Francisco Seco
 • Prantsuse kollaste vestide protestid
  Prantsuse "kollaste vestide" protestid
  © REUTERS / GONZALO FUENTES
 • Prantsuse kollaste vestide protestid
  Акция протеста "жёлтых жилетов" в Париже
  © REUTERS / YVES HERMAN
1 / 3
© AP Photo / Francisco Seco
Prantsuse "kollaste vestide" protestid

Varem sel kuul allkirjastas president Emmanuel Macron seaduse, mis annab korrakaitsjatele suuremad volitused meeleavalduste mahasurumiseks, oponentide sõnul rikub see meede kodanikuvabadusi.

"Kollased vestid" kipuvad Euroopa Parlamenti – miks see neil ei õnnestu >>

"Kollaseid veste" tuntakse Prantsusmaa teedel juba ammu tuuleklaasi taha riputatud kollaste helkurvesti järgi. Meeleavaldajad pole rahul president Macroni poliitikaga, mis eelistab suuri firmasid ja jõukaid inimesi lihtsate inimeste asemel. Eliit on hirmul, aga rahvas saab sellest hoogu juurde ja protesteerib mõnuga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Prantsuse revolutsioon: kollased vestid olid taas tänavatel
© Sputnik / Алексей Витвицкий

17. novembrist kestvate meeleavalduste tulemusena on sajad inimesed sattunud trellide taha, teised on pääsenud tingimisi karistustega, paranduslike töödega, kohustusega kanda jälgimisvõru ja erinevates linnades massiüritustel käimise keeluga. 

Veebruari viimasel päeval mõistis Cannes'i linna kohus Prantsusmaal ühele "kolaste vestide" liikumisest osavõtjale meeleavalduste algusest peale rekordilise pikkusega vanglakaristuse – kolm aastat ja kolm kuud vägivalla kasutamise eest politseinike vastu.

Hiljuti ilmus prantsuse meedias Pariisi prokuratuuri esindaja juhend, mis soovitab prokuröridel "kollaste vestide" kaasuste menetlemisel "hoida kinnipeetuid vahi all kasvõi meeleavalduse lõpuni (meeleavalduse või ka sellele järgneval päeval) – isegi kui süüdistust ei esitata.

Kuidas Prantsusmaal "kollavestide" üle kohut mõistetakse >>

Karmust "kollaste vestide" suhtes seletavad eksperdid justiitsministeeriumi ettekirjutust täitva prokuratuuri sõltuvusega. Kohtunikud aga kehastuvad sel puhul täitevvõimuks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)

Samal teemal

Prantsuse "kollaste vestide" protestid
Tagid:
protest, poliitika, Emmanuel Macron, Prantsusmaa, "kollased vestid"

Peamised teemad