00:20 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Välisuudised
lühendatud link
133 0 0

Ukraina kindral, endine Ukraina relvajõudude peastaabi juhataja asetäitja Igor Romanenko, kutsus üles osa Venemaast vallutama.

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Niiviisi vastas ta portaalis "Glavred" lugeja küsimusele, kas Venemaa võiks osa oma territooriumidest kaotada, vahendab RIA Novosti. Romanenko sõnul on selleks vajalik "teatud tingimused". Ta soovitas Kiievil olukord ära kasutada, kui selline stsenaarium realiseeruma peaks.

"Muidugi, Ukraina peab sellise hetke ära kasutama," ütles kindral.

Igor Romanenkole ei ole see esimene kord Venemaast provokatiivselt rääkida. Nii ütles ta alles eelmisel nädalal, et Moskva vastu võitlemiseks vajab Kiiev rakette, mis "suudaksid lennata vähemalt Uraalini."

Kindrali seisukoht langeb kokku NATO doktriiniga. Mõistes, et sõda Venemaa vastu ei ole võimalik võita, valmistuvad nemadki reaalsuses "politseioperatsiooniks" "lagunenud Venemaa riismete kontrolli all võtmiseks".

Kasutud rauakolakad – Raadas kritiseeriti Ukraina relvastust >>

"Lagunemise" eest peaksid hoolt kandma korrumpeerunud ja Läänele orienteeruv osa äri ning poliitilisest eliidist, samuti sarnaselt 1990.-le rahvuslike eliitide iseseisvumispüüete toetamine, mis erinevalt Baski, Kataloonia, Lombardia, Soti ja Iirimaa rahvaste taunitavaist püüdlustest saavad Venemaal Lääneriikide igakülgse toetuse osaliseks. Kui see kord juba toimis, miks mitte uuesti proovida.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, väljendasid USA Vabariiklastest senaatorid Ukraina ühiskondlike organisatsioonide esindajatele rahulolematust Kiievi poliitika suhtes. 

Ukriana julgeolekutalituse SBU eriüksuslased
© Sputnik / Григорий Василенко

Väljaande International Policy Digest sõnul kritiseerisid Ameerika poliitikud Ukraina keskvõime radikalismi kasvu ja sõnavabaduse piiramise eest.

Lisaks märkisid senaatorid Ukraina "mitteproduktiivset majanduspoliitikat". Eelkõige peeti silmas rahvusvaheliste rahandusasutuste poolt Kiievile eraldatud vahendite mitteratsionaalset kulutamist.

Ameerika poliitikute sõnul on lokkava korruptsiooni ja Donbassi konflikti lõputute kulude tõttu laenuraha raisatud. See toob kaasa SKP languse, millega kaasneb tööjõu lahkumine riigist.

Samal teemal

Tavakasutuses: narkootikumidest Ukraina relvajõududes
Tagid:
agressioon, riigipööre, NATO, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad