16:44 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
13820

Volodõmõr Zelenski kogus 73 protsenti häältest praeguse presidendi Petro Porošenko 25 protsendi vastu, selgus mitme mõttekoja läbiviidud lävepakuküsitlustest, mille tulemused avaldati pärast valimisjaoskondade sulgemist.

TALLINN, 21. apr — Sputnik. Volodõmõr Zelenski võttis pühapäeval Ukraina presidendivalimiste teises voorus ülekaaluka võidu, näitasid lävepakuküsitlused, edastas ERR. Küsitluste järgi võitis Zelenski Porošenkot kõigis Ukraina oblastites, muu hulgas riigi lääneosas, kus toetus Porošenkole on olnud kõige kõrgem. Ülejäänud sedelid olid rikutud.

Presidendi ametiaeg on viis aastat. Keskvalimiskomisjon on kohustatud teatama teise hääletusvooru tulemused 1. maiks (kaasa arvatud). 3. juuniks peab uus president ametivande andma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Presidendivalimiste teine voor toimus pühapäeval, 21. aprillil, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.  Valimisjaoskonnad avati pühapäeva hommikul kell 08.00 ja suleti kell 20.00 sama päeva õhtul.

 Kuidas Zelenskõi Ukraina poliitikat lõhestab >>

Ukraina presidendivalimiste esimene voor lõppes 31. märtsil Volodõmõr Zelenski veenva võiduga, teise tulemuse sai praegune riigipea Petro Porošenko.

Valimisdebatid, milles osalesid Petro Porošenko ja Volodõmõr Zelenski, toimusid reedel, 19. aprillil, Kiievi olümpiastaadionil täismajale.

Kandidaatide valmisdebatt
© Sputnik / Стрингер

"Ma ei ole poliitik. Ma pole üldsegi poliitik. Olen lihtsalt inimene. Lihtne inimene, kes on tulnud seda süsteemi lõhkuma. Ma olen, Petro Oleksijevitš, teie vigade ja lubaduste tulemus. Ja nii see on. See on nii ja saate sellest ka ise aru," ütles kandidaat Volodõmõr Zelenski debatil.

Ukraina presidendivalimistel Euroopa Parlamendi vaatlusmissiooni juhtiv Rebecca Harms ütles, et märke Venemaa sekkumisest Ukraina valimisprotsessi ei ole tuvastatud.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et lääneriigid on korduvalt süüdistanud Venemaad häkkerite rünnakutes ja Interneti kaudu oma poliitilisse tegevusse sekkumises. Ükski nendest kahtlustest ei ole hiljem kinnitust leidnud.

"Kohutav kättemaks" ehk Ukraina presidendivalimiste teine voor >>

Moskva on süüdistusi küberrünnakutes ja erinevates riikides valimiste mõjutamises korduvalt eitanud. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov nimetas neid "täiesti alusetuteks".

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
presidendivalimised, teine voor, Petro Porošenko, Ukraina, poliitika, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad