14:10 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
8511

Venemaa ajakirjanikud kirjutasid Ukraina presidendivalimiste võitja Volodõmõr Zelenskile avaliku kirja, milles palusid abi RIA Novosti Ukraina portaali juhi Kirill Võšinski vabastamiseks.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. RIA Novosti veebisaidil avaldatud kirjas tuletatakse meelde, et Võšinski on alates eelmise aasta 15. maist vahistatud ja "kogu selle aja jooksul on teda süüdistatud riigireetmises ainult sellepärast, et ta tegi ausalt oma tööd, täites oma ajakirjanduslikku kohust."

Ukraina presidendivalimised >>

"Te rääkisite, et meedia peaks olema maksimaalselt vaba, kuid see, mis juhtus Kirilliga, on Euroopa õigusnormide ja ajakirjanike ning inimõiguste rikkumine. Me kutsume teid üles pöörama tähelepanu Võšinski olukorrale ja tegema kõik, mis teie võimuses, et ta vabastataks võimalikult kiiresti," kirjutavad pöördumise autorid.

Venemaa  ajakirjanike avalik kiri Volodõmõr Zelenskile

"Volodõmõr Aleksandrovitš!

15. mail täitub aasta, kui meie kolleeg ajakirjanik Kirill Võšinski on Ukrainas vahi all. Kogu selle aja jooksul süüdistatakse teda alusetult riigireetmises ainult sellepärast, et ta tegi oma tööd ausalt, oma ajakirjanduslikku kohust täites.

Te rääkisite, et meedia peaks olema maksimaalselt vaba, kuid see, mis juhtus Kirilliga, on Euroopa õigusnormide ja ajakirjanike ning inimõiguste rikkumine. Me kutsume teid üles pöörama tähelepanu Võšinski olukorrale ja tegema kõik, mis teie võimuses, et ta vabastataks võimalikult kiiresti."

Kirjale andis oma allkirja enam kui 40 Venemaa juhtivat ajakirjanikku.

Kui te olete ajakirjanik ja soovite samuti Kirilli toetada, saate seda teha, kui saadate e-kirja oma töö e-posti aadressilt e-posti aadressile free.kirill@rian.ru. Kirjutage palun oma ees- ja perekonnanimi, ametikoht ja väljaanne. Teie nimi ilmub kindlasti nende isikute nimede hulgas, kellele on oluline Kirilli saatus.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski peeti Kiievis kinni 15. mail 2018. aastal. Teda süüdistatakse omaalgatuslike Donbassi vabariikide toetamises ja riigireetmises, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ühel kohtuistungil palus Võšinski abi Venemaa riigipea Vladimir Putinilt. Venemaa riigipea nimetas olukorda pretsedendituks ja rõhutas, et ajakirjanik vahistati tema otsese erialase tegevuse pärast.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine >>

OSCE peasekretär Thomas Greming väljendas samuti muret selle üle ja teatas et kõik organisatsiooni liikmesriigid peavad järgima rahvusvahelisi standardeid ja mitte sekkuma meedia töösse.

OSCE meediavabaduse volinik Arlem Dezir kutsus Ukraina ametivõime üles toetama sõnavabadust ja Võšinski viivitamatult vabastama.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine
Tagid:
ajakirjandus, poliitika, Volodõmõr Zelenskõi, sõnavabadus, RIA Novosti Ukraina, Kirill Võšinski

Peamised teemad