03:32 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
9501

Range salastatus ei lubanud ajakirjanikel kasutada esimese "Poseidoniga" relvastatud allveelaeva vettelaskmisel foto- ega videotehnikat.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Esimese mehitamata allveeründedrooni "Poseidon" kandva allveelaeva veettelakmistseremoonia toimus Arkhangelski oblastis Severodvinskis asuvas ettevõttes Sevmaš. Tegemist on tuumaallveelaevaga "Belgorod", millest saab esimene "Poseidoni" kandja. Akrediteeritud ajakirjanikel keelati foto- ja videosalvestus, teatab RIA Novosti.

"Poseidon" paneb hirmust värisema – raputab NATO-gi laiali >>

Sellised piiranguid seletatakse range salastatusega, mis kehtib kõige drooni "Poseidon" puutuva kohta. Informeeritud allikas rääkis RIA Novosti'le, et tuumaallveelaeva ja drooni "Poseidon" ühised merekatsetused kestavad kaks aastat. Allika sõnul peaks relvasüsteem Venemaa mereväe relvastusse jõudma 2020-2021. aasta paiku.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Venemaa president Vladimir Putin teatas esimest korda suure tegevusulatusega allveedrooni "Poseidon" loomisest oma läkituses Föderaalkogule.

Putin: meie sõjaline vastus USA agressioonile >>

Riigipea märkis tookord, et allveedroon on võimeline liikuma väga sügaval vee all kontinentide vahel kiirusel, mis ületab kõige kaasaegsemate allveelaevade ja torpeedode kiirust. Droonile saab panna nii tavalise kui ka tuumalõhkepea.

Veebruaris 2019 teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu süsteemi edukast katsetamisest merepolügoonil. Paljud Lääne sõjaväeeksperdid tunnistavad, et kaitseks "Poseidoni" vastu ei ole tõhusaid meetmeid ning selle mehitamata torpeedo kasutamise tagajärjed on katastroofilised.

Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest >>

Samal ajal tuleks Venemaa uusimat relvasüsteemi pidada vastulöögi, mitte esimese löögi relvaks, sest erinevalt rakettidest, mis suudavad sihtmärki tabada mõne minutiga, vajab "Poseidon" sihtmärgile jõudmiseks palju rohkem aega - mitu tundi.

Samal teemal

Business Insider: Venemaa kohtupäeva-torpeedode tõeline eesmärk
National Interest: USA alahindab Venemaa Avangarde
Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Avangard" katsetamisest
Tagid:
allveelaev, Venemaa, mehitamata allveeseade "Poseidon"

Peamised teemad