05:30 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
90 0 0

Leedu parlamendisaadikud kahtlevad vedelgaasi tarnete vastavuses Leedu huvidele ja lääneriikide Venemaa-vastastele sanktsioonidele.

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Leedu opositsioonilise konservatiivse erakonna Isamaaliit – Leedu Kristlikud Demokraadid saadikud Laurynas Kasčiūnas ja Audronius Ažubalis pöördusid võimuorganite poole palvega kontrollida infot Leedu riigiettevõtte Lietuvos Energijos Tiekimas poolt vedelgaasi ostmise kohta Venemaa ettevõttelt Novatek, vahendab Sputnik Lietuva osundusega parlamendi pressiteenistusele. 

Leedu üritab osta LNG-terminali, mida ta ei vaja >>

"Konservatiivid leiavad, et juhtkonnal tasub kontrollida ja hinnata meedias ilmunud teavet kütuseostudest Leningradi oblasti tehaselt," kirjutab Sputnik Lietuva. 

Sputniku andmetel on Kasčiūnas ja Ažubalis pöördunud peaminster Saulius Skvernelise, energiaministri Žygimantas Vaičiūnase ja riikliku julgeolekukomitee poole. Parlamendisaadikud paluvad kontrollida, kas säärane tegevus ei ole vastuolus Leedu huvide ja lääneriikide Venemaa-vastaste sanktsioonidega.

Agentuur märgib, et parlamendisaadikute arvates tuleb Leedul piirata lääneriikide Venemaa-vastastest sanktsioonidest seadusevastaselt mööda hiilida üritavate Venemaa ettevõtete majandustegevuse võimalusi. Meedia teatel tarnitakse Leedusse vedelgaasi, mis on ostetud Leningradi oblastis asuvast Novateki uuest LNG tehasest. Klaipeda LNG-terminal on vastu võtnud kolm tankerit. 

Samal teemal

Ekspert hindas EL-i võimalusi LNG importimiseks USA-st
LNG ei lähe mitte: Euroopa soovib veelgi rohkem Vene torugaasi
Tsingisser: LNG terminalid on Euroopas majanduslikult ebarentaablid
Tagid:
sanktsioonid, Venemaa, LNG terminal, Leedu

Peamised teemad